نارسیس رایانه

سقوط پاریس قرن ۱۸ …!! l نقد و بررسی بازی ASSASSIN’S CREED : UNITY

در ابتدا بایستی بگویم که این شماره از سری بازیهای اساسینز کرید را  از نظر شخصی خودم دوست نداشتم. یونیتی از نظر مبارزات ، کنترل بازی ، پیشرفت بازی و درجه سختی با آن چیزی که در قبل بوده فاصله زیادی دارد. یونیتی یک شروع تازه دارد ، مخصوصا زمانی که ویژگی های تازه خود را نشان میدهد ، در این جا بازی بزرگی پیش رو داریم که داستان آن مصنوعی و غیرقابل باور بوده و ماموریت ها بی انتها هستند. یونیتی اولین بازی از سری اساسینز کرید است که در حین گام برداشتن به سمت جلو با خلق ایده های جدید ، افت هایی هم نسبت به نسخه های قبل دارد.

1

یونیتی خود را از تجربه های دریا نوردی و بیابان گردی رها میکند و تمرکز خود را روی پاریس و ورسای قرن ۱۸ میلادی میگذارد. کلیساها و مکان های بزرگی که به خوبی رندر شده اند و فضای داخلی زیبا و فوق العاده عالی که به خوبی طراحی شده اند. خیابان هایی که پر جنب و جوش و با طراوت هستند ، خشونت وحشیانه سربازان و مردم انقلابی که در پس زمینه بازی قابل مشاهده است. دیدن اتفاق هایی که مربوط به سقوط جامعه و یک ملت میشود به خودی خود میتواند جذاب باشد.

داستان آرنو دارینو همزمان با سقوط پاریس به سمت سیاهی شروع میشود. مسیر اساسین ما بیشتر در جریان انقلاب فرانسه پیش میرود. داستان بیشتر شکل شخصی به خود دارد تا نگاه انقلابی به وقایع فرانسه قرن ۱۸ . آرنو به سمت یک گروه برادری هدایت میشود و به موازات آن یک رابطه عاشقانه با دوست دوران کودکی خود الیزه دارد. دید عاشقانه بازی و برخوردها و کشمکش های آن ، نیمی از اتفاقات و داستان بازی را شکل میدهند.

2

یکی از بخش های بازی ، دور شدن از پاریس پر جنب و جوش و گشت و گذار در محیط آرام abestergo میباشد ، یکی از جذابیت های این بخش اکتشاف و بررسی اتفاقات تاریخی و دیگر اساسین های موجود در این شرکت میباشد در حالی که این زاویه جدید در دنیای مدرن ، تصاویر واضحی به ما نمیدهد. این شرم آور است که هیچ اتفاق معنی داری در اکتشاف کامپیوترهای abestergo در مورد داستان اصلی بازی وجود ندارد.

اگر پارامتر علمی تخیلی بازی را کنار بگذاریم و به آرنو به دید یک شخص ماجراجو نگاه کنیم عملا چیزی برای عرضه نخواهد داشت. این مراحل اکتشاف و جستجو های آرنو است که به جذابیت بازی کمک کرده است. مراحل اصلی بازی هوشمندانه و متنوع پیش میروند و سیستم کشتن مخفی به ریشه های این فرانچایز بازگشته است و به گیمر این اجازه را میدهد با اسلحه مورد علاقه خود از هر راه دلخواه مسیر پیروزی یک مرحله را ترسیم کند و پیش رود. داستان پاریس و مراحل فرعی بازی گیمر را برای جمع آوری ثروت بزرگی هدایت میکند و این از موارد جالب بازی محصوب میشود. گام های آرام آرنو به مانند قاتل های مرموز و خشن ، صحنه جذابی برای گیمر ایجاد میکند.  شکاف و ابهام در هیچ مرحله ای وجود ندارد. به طور خلاصه یک گیم پلی سریع و هیجان انگیز که امیدواریم در سری های بعدی این فرانچایز هم شاهد آن باشیم.

4

البته مراحل کمی کند پیش میروند ، در بعضی مراحل هم مشکلات کنترل و هدایت آرنو آزار دهنده است. این بزرگترین و جدی ترین مشکل بازی است که گستره زیادی از خوبی های بازی را از بین میبرد و گیمر را به راحتی از بازی نا امید میکند. مراحل سخت زیاد هستند و در برخی موارد به جز مخفی کاری نمیتوان یک مرحله را به پایان برد. سربازان به مراتب بیشتر از سری های قبلی این بازی هستند ولی ابزارهای جدید که در اختیار دارید کمک میکند برای مدت طولانی تری از دید آن ها دور بمانید. سیستم مبارزات بازی بیشتر از تشویق ، مجازات میکند و فقط کافی است یک اشتباه یا یک ضربه نادرست بزنید تا توسط دشمنان کشته شوید. دعواهای خیابانی اطراف پاریس که چند نفر شروع میکنند برای من جذاب و لذت بخش بود. همچنین سیستم دفاع و دفع خوب کار شده بود اگرچه دفاع کردن در این بازی راه قابل اعتمادی برای مبارزات نیست. در بعضی مواقع هم وجود بیش از حد دشمنان در یک صحنه تصمیم گیری را سخت میکند.

یکی از نکات مثبتی که خیلی دوست داشتم ، سیستم پایین آمدن از ساختمان های بلند است که جایگزین سقوط های جنون آور این فرانچایز شده است. در عمل ، توانایی پارکور آرنو از اجدادش در شماره های قبلی اساسین بیشتر شده ولی بیشتر این توانایی ها بدون استفاده باقی می مانند. متاسفانه بیشتر این حرکات و انیمیشن ها با محیط به خوبی ارتباط برقرار نمیکند و در برخورد با بیشتر اجسام و محیط دچار اشتباه میشود. در بازی بارها برایم پیش آمده که در ورود از راه پنجره با مشکل مواجه شده ، باگ های از این دست فراوان در بازی وجود دارد.

5

هر مرحله یا فعالیت پیشرفت بزرگی محسوب میشود. مهارت ها و اسلحه های جدید همیشه قابل ارتقا هستند و در حال انجام هر مرحله میتوانید در منوی بازی سلاح مورد نظر خود را انتخاب کرده و یا آپدیت کنید. سیستم آپدیت بازی اعتیاد آور است و در خطی مشخص درحال بهتر شدن هستند البته برای آپدیت مهارت های اساسی بازی باید زحمت زیادی بکشید مخصوصا زمانی که بخواهید سیستم باز کردن قفل را آپدیت کنید.

سیستم جدید اضافه شده به بازی ، قابلیت بازی کردن هم زمان چهار نفره در بازی است ولی این قابلیت برای مراحل داستانی و بخش تک نفره غیرقابل استفاده است. زمانی که با چند نفر بازی را ادامه میدهید قطعا شانس کمتری نیز برای مخفی کاری دارید و ممکن است یکی از شما چهار نفر دیده شود. به علاوه در این بخش باگ های بسیار زیادی وجود دارد که باعث دلزدگی گیمرها و صرف نظر از بازی کردن این بخش از بازی میشود. همچنین ماموریت های بخش چند نفره بیشتر به دزدی و فتح قلعه میپردازد. برای بازی کردن این بخش با دوستان خود ، باید این را بپذیرید که باگ ها و مشکلات فراوانی در این بخش وجود دارد.

لودینگ های طولانی بی اندازه ، پیام هایی که مدام در طول بازی تکرار میشوند ، مردمی که در شهر پاریس منجمد شده اند مشکلاتی از این دست هستند که علاوه بر باگ های فراوان بازی ، شرمندگی برای یوبی سافت به همراه دارد. در کنار این اشکالات میتوان به فضاسازی بسیار عالی و جهان خیره کننده یونیتی اشاره کرد که بسیار چشم نواز طراحی شده اند. من به عنوان یکی از طرفداران دنیای گیم ، شما را به بازی کردن این عنوان دعوت میکنم و توصیه میکنم قبل از آن انتظارات خود را از دنیای یونیتی پشت در بگذارید . بهتر شدن و یا بدتر شدن را نمیدانم ولی فرانچایز اساسینز کرید در آینده به یکی از این دو موقعیت میرود.

6

ایده : به عنوان یک اساسین باید از انقلاب فرانسه جان سالم به در ببرید.

گرافیک : معماری نفس گیر پاریس ، ارزش جستجو کردن و کاوش را دارد.

صداگذاری : صداهای مردم قرن ۱۸ در پاریس شنیدنی و جذاب است.

گیم پلی : این بار مبارزات سخت تر و نفس گیرتر از اساسین های قبلی پیش میرود.

سرگرمی : یک داستان خطی با مراحل جذاب ولی مشکلات اساسی در کنترل ، تعادل و باگ های بیشمار

نمره کلی : ۷ / ۱۰

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
 1. سعید آقابابایی گفت:

  متشکر از نقد خوبت. خسته نباشی.

  البته یه نظرم این نمره خیلی خیلی کمه واسه این بازی ولی خب هر کس نظری داره.

  من سردبیر تحریریه و سایت هستم. هر مسئله ای راجع به اخبار و نقدها و… هست با من در میون بذار تا رسیدگی کنم. موفق باشید.

 2. عرفان گفت:

  ممنونم بابت نقد
  به نظر من هم کم دادید
  نظر من ۸.۵ خوبه
  این بازی از لحاظ گیم پلی و گرافیک پیشرفت شایانی داشته اما از نظر دساتان اصلا به پای اساین ۲ و برادر هورد نمیرسه داستانش همونطوری که گفتی بیشتر شخصیه

 3. علیرضا شریف گفت:

  مرسی خیلی ممنون که نقد منو خوندین.
  اتفاقا فکر کردم زیاد هم نمره دادم ، با مشکلاتی که بازی داشت باید کمتر میدادم ، انقدر ناراضی کننده بوده بازی که در سایت متا گیمرها نمره ۲ از ۱۰ را به بازی دادن.
  بازم ممنون

  • رسول نریمانی گفت:

   اول تشکر کنم از مطلبت علیرضا.

   منو که میشناسی؟ رسولم

   اولا، خیلی مختصر بود برای چنین شاهکاری.
   دوما، شما مطمئنا یه گیمر حرفه ای اساسین نیستی! اگه بودی چنین حرفایی نمیزدی چون بنظر من یک درصد بازی رو هم نگرفتی.
   سوما، کسی شما رو مجبور نکرده که بدون آپدیت و سرسری بازی کنید، من آپدیت ها رو نصب کردم و شروع کردم، فقط دو تا باگ دیدم ! فقط دو تا. کنترل آرنو مشکلی نداره من دارم بازی میکنم. کال آف دیوتی نیس که تو هوا بپری اونور پنجره. بازی وسیعه و پرش ها باید با هر قسمتی ابتدا ساخته پرداخته بشه که با پارکور رد کنه.
   چارما، داستان بازی بسیار لذت بخش و هیجان انگیزه اتفاقا، شخصیت پردازی هام خوب بود.
   پنجما، یه گیمر حرفه ای همیشه از سختی خوشحال میشه و این سختی زیاد بازی بسیار لذت بخشه. چون این عنوان به یه RPG تبدیل شده و دیگه اپن ورلد خالص نیست.

   نمیدونم چرا یه عده سعی در تخریب این بازی داشتند و اونو کوبوندند و ظلم بر این عنوان روا داشتند. من از روی تعصب حرفی نمیزنم ولی قسم میخورم که بهترین بازی عمرمو انجام دادم.
   من هروقت فرصت کردم عظیم ترین نقد و بررسی ممکن رو برای یونیتی مینویسم تا نشون بدم که Unity یعنی چه !
   اون متای برای جرز دیواره، معذرت میخوام یه سری عقده ای به تبعیت از بقیه و گیم اسپات، نمره میدن، سایتای خبری بخاطر باگ و مسائل گرافیکی بازی رو خراب میکنن و باعث میشن بقیه هم به تبعیت از اون دیدشون منفی بشه.

   خیلی ممنون از فعالیتت.

   • علیرضا شریف گفت:

    مرسی رسول و خیلی ممنون که نقد منو خوندی و نظر دادی
    بله میشناسم
    درباره کوتاه بودنش اینو اول بگم که اکثر مجله های دنیا مثل game informer ، فامیتسو و … جدیدا نقدهاشون رو کوتاه مینویسن تا خواننده بخونه ، اگه زیاد باشه هم خسته کننده میشه هم مخاطب کمتری حوصله خوندن همشو داره.
    بله من حرفه ای اساسین بازی نمیکنم چون به دید یک بازی حرفه ای بهش نگاه نمیکنم ، در حد یک بازی متوسط میدونم ولی این بازی رو کامل تمام کردم و بازی رو گرفتم و نقد نوشتم
    من به عنوان یک گیمر ۶۰ دلار پول میدم و بازی رو ارجینال روز اول میخرم و میبینم سراسر باگ و افت فریم هست ، یوبی سافت به من توهین نکرده؟ میتونست این اپدیت ها رو قرار بده و کمی دیرتر بازی رو بیرون بده تا این همه مشکل نداشته باشه ولی متاسفانه برای از دست ندادن بازار کریسمس و آخر سال و پول بیشتر این کارو نکرد همچنین به جز آخرین اپدیت که چند روز پیش اومد ، همه اپدیت ها رو ریختم باگ ها کمتر شد و افت فریم پایین آمد ولی به طور کامل حل نشد.
    اتفاقا در نقد از سخت بودن بازی تعریف کردم ، این یه اتفاق خوب در یونیتی بود.
    به عنوان یه طرفدار سرسخت سبک RPG باید بگم بازی به هیچ عنوان این سبکی نیست و شباهتی هم نداره کاملا یک اکشن خالص است.
    نمره متا هم نمره ای هست که تصمیم گیری شخص خاصی نیست ، همه گیمرهای سطح جهان میدن و هزاران نفر هم شرکت کردند پس بی ارزش نیست و نمره ۲ نمره ای هست که گیمرهایی که بازی کردند دادن.
    اتفاقا من برعکس نظر شما رو دارم و اعتقاد دارم سایت های خارجی خیلی مهربانانه با این بازی برخورد کردند و نمره ای بالاتر از حق بازی دادند.
    با این حال ممنون که نقد من رو خوندین
    با تشکر

 4. اشکان عالیخانی گفت:

  نقد خوبی بود دوست عزیز ولی برای بازی بزرگی مثل ASSASSINS CREED یکم کم بود.
  موفق باشی

 5. سعید آقابابایی گفت:

  مطمئنا اگه گیم اسپات و IGN به بازی ۹ داده بودن الان دوستان منتقد ایرانی هم سیل به به و چه چه اشون به راه بود بهترین بازی دنیا میشد.

  این بازی بهترین بازی این سری و یکی از برترینهای این نسله.

  در ضمن اقای نویسنده وقتی یکی از ادم تشکر میکنه بهتره که ادب داشته باشی و جواب بدی

 6. سعید آقابابایی گفت:

  در ضمن خودت رو طرفدار نقش افرینی ندون چون من ۲۰ ساله دارم نقشافرینی بازی میکنم و کسی که دو تا بازی هم کرده میفهمه که چقدر این بازی به همراه black flag و rogue المان های فراوون نقش افرینی دارن.خیلی جالبه که نمیبینی اینو.

 7. علیرضا شریف گفت:

  سعید چه عصبانی ، یه باره چماق بردار بزن منو
  من توی دومین کامنت هم از شما و عرفان تشکر کردم نقد منو خوندین
  بازم تشکر میکنم که وقت گذاشتین خوندین
  الان من حرف از گیم اسپات و ign اوردم؟ من گفتم متا ، دیگه هر ادمی میدونه معتبر ترین سایته
  من به نظر شما احترام میزارم که میگین بهترین بازی نسله ، ولی من یکی از افتضاح ترین بازی های کل عمرم میدونم. مهمترین و اصلی ترین المان نقش آفرینی حق انتخاب بین چند مرحله و انتخاب های گوناگون هست که اساسین کرید اصلا اینطور نیست ، داستانش خطی و مراحل از قبل مشخص شده است. اگه صرفا بخاطر costomize لباس و اسلحه میگین که نشد دلیل ، اساسین حتی حق تغییر چهره هم نداره . میشه دقیق بگین چی توی اساسین دیدین که میگین نقش آفرینی؟

  • رسول نریمانی گفت:

   علیرضا، ببین عزیز من، کسی نگفت بازی نقش آفرینی شده، گفتیم حدودا و یا نزدیک تر به نقش آفرینی شده.
   اون قسمت حرفت که گفتی نقش افرینی دارای تصمیم گیری در مراحل اصلیه درسته.
   بازی خطی به کال آف دیوتی میگن. باید طرفو فقط با یه روش بکشی بری جلو. تو این بازی شما چندتا انتخاب داری.
   اول اینکه میتونی هروقت خواستی مراحل اصلی رو بری و در بینش مراحل فرعی بری.
   دوم اینکه همون مراحل اصلی رو هم میتونی به چند روش انجام بدی.

   همین که شما هرجا خواستی گشتو گذار میکنی و اسکیل پوینت بدست میاری و آپگرید میکنی و مراحل رو آزادانه میری جزو المان های نقش آفرینی حساب میشه.

   مسئله بعدی نمره هست، این نمره که همین به اصلاح مجلات یا هاردکورا دادن، نمره به شرکت سازنده هست. من سیاست غلط یوبیسافت رو قبول دارم در این مورد. بله باید صبر میکرد.

   ولی اینو بت بگم که این عنوان دشمن و بدخواه زیاد پیدا کرده، نمیدونم چرا روی حسادته چیه. مثلا توی گیمفادیدم که طرفداران آنچارتد قبل از انتشار اساسین، به یاوه گویی در مورد اساسین کرید پرداخته بودن که مبادا رغیبی برای عنوان های دیگه قلمداد بشه.

   کی گفته متا کاری به نمرات دیگه نداره؟ کور که نیستن، نمرات بقیه رو میبینن بعدم از خودشون تز میدن اونوقت اسمش میشه متا ! چون سایتای دیگه زودتر از همه جا نمره میدن و بعد متا درنظر گرفته میشه.

   بخدا اگه بقول سعید گیم اسپات داده بود ۹، این متا که ازش حرف میزنی بیشتر از اینا بود.
   و من به روح پدر اون احمق و پوچ مغزی که به این بازی با در نظر گرفتن هر نقص و باگی که به قول شما هست، کمتر از ۷ داده ، خندیدم !!!

   من شالوده اساسینو تو مشت دارم. داستانش اگه بهتر از ۲ نیست، بدتر نیست. انقدر حرکات صورت آرنو حساب شده و طبیعی و دلسوزانه شده که آدم ماتش میبره، خب این کجاش قابل مقایسه با شخصیتای قبلیه؟؟؟ همین یه دونه مزیت باعث شده داستانم تقویت کنه.

   ابتدای بازی و مخصوصا اون قسمت که توی زندانی و بعد هم به دیدن الیز میری بسیار طبیعی و دلسوزانه س و قابل مقایسه با هیچ کدوم از سکانس های نسخه های قبلی اساسین کرید نیست.

   من که بهترین بازی عمرم تا این لحظه رو Unity قلمداد میکنم و بقیه هرچی میخوان بگن با عقل من جور در نمیاد. شایدم من نفهممو نمیفهمم.
   والسلام.

 8. علیرضا شریف گفت:

  خود یوبی سافت بخاطر مشکلات بازی کلی معذرت خواهی کرده ، حتی به اونا که اورجینال خریدن یه بازی رایگان دیگه داده تا دیگه شکایت نکنن ، خودشون هم قبول دارن بازی کلی مشکل داره هر روز یه پچ و آپدیت جدید میدن ، کل دنیا دارن میگن بازی مشکل داره نمیدونم دیگه چی بگم

  به هرحال این نقدی که نوشتم نظر شخصی منه ، برای نظر شما هم احترام قائلم
  بازم خیلی ممنون که نظر دادید.

  • نارسیس رایانه گفت:

   درسته ولی اینا فقط بخاطر باگ بوده. غیر از باگ بازی مشکل دیگه ای نداره. پارکور ها هم من به عینه دارم استفادشو میبینم، هر دفه که بازی میکنم تمام حرکاتو میبینم پس بی استفاده نیستند.

   • علیرضا شریف گفت:

    مرسی بابت نظرتون
    توی نقد هم توضیح دادم همین باگ های خیلی زیاد هستن که گستره زیادی از خوبی های بازی رو از بین میبره. بازی هرچقدر هم خوب باشه ، اگه درست بهینه سازی نشده باشه ، افت فریم پیدا میکنه و لذت صحنه های اکشن بازی رو از بین میبره

 9. سعید آقابابایی گفت:

  علیرضا جان نقش افرینی ۱۰۰ تا الملن داره اونوقت شما گیر دادی به یکی. رسول حرف خوبی زد بازی خطی به کال اف میگن نه بازی ایکه در یه لحظه میتونی تصمیم بگیری دنبال کدوم یکی از ۱۰ تا گار ممکن بری. اگه میخوای یه دفعه بیا بگو دارک سولز هم نقش افرینی نیست چون حق انتخابش از این هم کمتره!!!!!
  اپگرید شخصیت و اسلحه و لباس , کلی ایتم برای لوت کردن, دنیای بزرگ و باز, مراحل فرعی و گرفتن ماموریت از NPC ها و…….. همه و همه واسه بازیای نقش افرینی هستند.فاینال فانتزی هم داستانش از پیش تعیین شده اس پس نقش افرینی نیست؟ داداش من ننه و بابای این سبک رو در اوردم.۱۰ دقیقه بازی میکنم میفهمم شبه به نقش افرینینه یا نه. پس لطفا این رو به من نگو که کلی المان نقش افرینی نداره. قطعا هم یکی از برترین بازی های نسله.شما هم اگه از بدترین بازیهات بوده به این خاطره که تنبلی کردی چند تا اپدیت و پچ رو نصب نکردی پس مشکل از خودته.

  • علیرضا شریف گفت:

   منم حرف شما رو قبول دارم ، بله صد تا المان داره و با چنتا مورد نمیشه گفت داره نقش آفرینی میشه . اگه بخوایم استاندارد نقش آفرینی رو fallout 2 یا oblivion بگیم ، قطعا هزاران المان برای این سبک میتونیم بگیم. هر اپدیت و پچی هم بود ریختم درست نشد افت فیم و باگ توی بازی خیلی زیاده.
   بعدم من در حدی نیستم به کسی چیز یاد بدم ، نه سوادشو دارم نه ادعایی تو این ضمینه دارم.

   حرف آخر اینکه این نقد نظر شخصی منه ، بهش اعتقاد دارم و حرفم هم عوض نخواهد شد ، من به نظر همه احترام میذارم و تشکر میکنم که نظر دادن .
   خیلی ممنون

 10. MR Engineer گفت:

  ممنون
  نقد خلاصه و مفیدی بود
  شما بر روی چه پلتفرمی این بازی رو انجام دادید؟

 11. اشکان عالیخانی گفت:

  به نظرم پیشرفت های زیادی داشته اما این منتقد های بی چشم و رو نمیدونم چرا به بازی کم میدن.

  • سعید آقابابایی گفت:

   چون که می خوان الکی بازی رو بکوبن و به خودشون زحمت نصب چند تا اپدیت رو نمیدن واسه این الکی نمره کم میکنن. متوجه نیستن که داستان و گرافیک و گیم پلی و این دنیای بی نظیر میارزه به این که چند تا اپدیت نصب کنن و چشماشون رو بازتر کنن تا زیبایی هاش رو ببینن.

 12. مجید گفت:

  این بازی واقعابازی زیبایی هست من مطمئنم وکاملاهم باطمئنینه میگم کسانی که ازهمین بازی بدمیگن اونهایی هستن که تویه مرحله ای گیرمیفتن ونمیتونن ازش ردبشن ودیگه بازیوادامه نمیدن البته من رو پی سی بازیش کردم که ازنظرگرافیک وداستان وازنظر نبردتن به تن خیلی زیبابودگرافیکش درحدنسل هشتم بود توصیه میکنم این بازیوازدست ندید

 13. مجید گفت:

  نه نه نه من این بازی برروی پی سی انجام دادم یه پی سی باسخت افزار نسبتاقوی ولی اصلاباگ نداشت حتی هم یکم یه ثانیه یه صدم ثانیه هم باگ نداشت درتعجبم چرامیگن باگ ولی من تااخربازی کردم یک بازی هست که باگ نداره کسانی که میگن باگ حتماروکنسولهااجراش کردن یااگه روپی سی اجراش کردن سیستمشون ضعیف بوده یااگه قوی بوده بازهم باگ داشته بازیشون ناقص بوده من نسخه ی ریلودش بازی کردم که باگ نداشت دوستان سعی کنید این بازیوکامل تموم کنیدبعدنظربدید اون هم روسیستم قدرتمندیانسبتاقوی

 14. شهراد گفت:

  بازى فوق العاده ای هست ولی داستانش مخصوصا اخراش غمگینه ، راستى کسی میدونه سر انجام أرنو چى میشه ،یعنی توسط چه کسى کشته میشه؟