نارسیس رایانه

یکبار برای همیشه خود را از شر دروغ های فروشندگان در باره ی ریجن ps4 خلاص کنید / از فروشندگان معتبر, گارانتی ایرانی تحویل بگیرید

 

با سلام خدمت دوستان و کاربران عزیز وبسایت تخصصی پی سی کنسول.

در این مدتی که پلی استیشن ۴ به کشورمان وارد شده است اظهارات بسیار ضد و نقیض و متفاوتی را در مورد region یا همان به قول خودمان ریجن این دستگاه شنیده ایم و بسیاری از فروشندگان با دروغ های شاخدار خود خریداران و کسانی را که اطلاعی از این مسئله ندارند به راحتی گمراه می کنند تا جنس خود را به انها بفروشند. جالب اینجاست که کیفیت ریجن ها با هر سری محموله ی جدیدی که برای فروشندگان می رسد تغییر میکند و مثلا فروشنده ای که دفعه ی قبلی دستکاه هایش ریجن ۲ بوده اند و می گفت ریجن ۱ زود خراب می شود این بار که دستگاههای ریجن ۱ برایش اورده اند ادعا میکند ریجن ۱ اصلا هم خراب نمیشود و بلکه ریجن ۲ و ۳ خیلی بد و بی تربیت هستند!!!!!!! اگر اینترنتی وجود نداشت همین فروشندگان شاید به ما میگفتند که مثلا مردم امریکا یا ژاپن یا اروپا در حال حاضر همگی مشغول بازی با کنسول خراب و چراغ ابی هستند!!!!!

دوستان صمیمانه خواهش میکنم یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در این مورد تکمیل کنید و دیگر گول هیچ حرف و هیچ کسی را نخورید و به گمراه شدن علاقه نشان ندهید!!! سعی میکنم در این مطلب که از وبسایتهای معتبر خارجی و داخلی مانند فروم رسمی پلی استیشن و … جمع اوری و ترجمه شده است این مسئله را برای همیشه در ذهن شما پایان دهیم و به طور کامل در مورد زوایای مختلف این موضوع با شما صحبت کنیم.

 

 

ابتدا بپردازیم به این موضوع که ریجن اصلا چیست؟

ریجن یک قفل منطقه ای یا قاره ای است که هم دستگاه و هم بازی بر اساس آن تقسیم بندی می شوند. ترتیب تقسیم بندی این ریجن ها در بخش ساخت دستگاه بر ۳ بخش و در قسمت ساخت بازی بر ۴ بخش می باشد.

در بخش ساخت دستگاه :

REGION 1 – NTSC.UC برای قاره امریکا ( شمالی و جنوبی )،

REGION 2 – PAL برای قاره اروپا، خاورمیانه، استرالیا و نیوزیلند می باشد.

REGION 3 NTSC-J خود بر ۲ نوع تقسیم می شود: J که برای کشور ژاپن و کره و   J / ASIA برای آسیای شرقی مثل تایوان، سنگاپور و… می باشد.

در بخش ساخت بازی همین ۳ ریجن گفته شده وجود دارند و البته ریجن جدیدی اضافه می شود که باعث خنثی سازی قفل منطقه ای می شود که REGION FREE نام دارد. علت اختلاف قیمت در ریجن ها به طور خلاصه واحد پولی هر قاره و منطقه می باشد و این اختلاف قیمت ها هیچ گونه تاثیری بر کیفیت ساخت دستگاه نخواهد داشت. اگر چه پاور برق دستگا های ساخت منطقه ی شماره ۳ نیاز به تبدیل ۱۱۰ به ۲۲۰ دارد که البته این هم زیاد مهم نیست زیرا پلی استیشن ۴ از برق ۱۰۰ تا ۲۴۰ ولت را ساپورت میکند.

پس دقت داشته باشید که هر ۳ ریجن این کنسول از لحاظ ساخت و قطعات و کارخانه ی تولید شده و…. به هیچ وجه هیچ تفاوت کوچکی هم با یکدیگر ندارند و کاملا از هر نظر مشابه با هم هستند و فریب حرفهای فروشندگان در مورد تفاوت کیفیت این ریجن ها را نخورید.

اگر تفاوتی هست مثلا در این مورد است : در کنسولهای ریجن ۱و ۲ (امریکا و اروپا) دکمه ی تایید ضربدر و دکمه ی کنسل دایره می باشد که در کنسولهای اسیا برعکس است و دکمه ی تایید دایره و کنسل ضربدر است که البته همین تفاوت هم زیاد همیشگی نیست چون اگر شما مثلا دستگاه ریجن ۳ دارید و بازی ریجن ۱ را بازی میکنید معمولا دکمه ی تایید همان ضربدر می شود و کنسل دایره.

کنسول های امریکا و اروپا و اسیا (غیر از ژاپن) در هر ۳ پیام safety message ابتدای بالا امدن دستگاه به زبانی است که دستگاه بر اساس ان در setting تنظیم شده است ولی در کنسول ژاپن بدون توجه به زبان تنظیم شده پیام safety به زبان Hiragana/Katakana می باشد.

حالا که متوجه شدیم ریجن چیست بپردازیم به این که کنسول پلی استیشن ۴ از لحاظ ریجن چگونه است؟ 

کنسول پلی استیشن ۴ از نظر بازی یک کنسول region free است به این معنی که کنسول شما متعلق به هر منطقه ای باشد تمام بازی های هر ۳ منطقه را ساپورت میکند و فرقی نمی کند که شما چه بازی ای را خریداری نمایید.ولی در مورد دی ال سی باید دقت کنید ک دی ال سی ای بخرید که با ریجن بازی شما (نه دستگاه شما) یکی باشد.

در اجرای بازی ها بصورت آنلاین نیز باید اشاره کرد که شما هر دستگاهی با هر ریجن خریداری کنید امکان بازی کردن آنلاین را از شما نخواهد گرفت و شما به راحتی با داشتن اکانت پلاس سونی می توانید بازی را انجام دهید و لذت ببرید. اکانت نیز به صورت region free می باشد و فرقی نمیکند که مثلا اکانت امریکا را بر روی کنسول اسیا بسازید.

 یکبار برای همیشه خود را از شر دروغ های فروشندگان در باره ی ریجن ps4 خلاص کنید.......

یکی از امکانات PS4 اجرای فیلم های بلوری است، شما در هنگام خرید این محصولات باید دقت کنید، زیرا این دیسک ها دارای Region Lock بوده و شما باید متناسب با ریجن دستگاه خود فیلم بلوری مورد نظر را تهیه کنید.

از مجموع این صحبت ها باید تاکنون متوجه شده باشد که به هیچ وجه نباید در خرید دستگاه گول حرف فروشنده های فریب کار و بی اطلاعات را بخورید زیرا این ریجن ها از لحاظ کیفیت ساخت و گارانتی و…….. ذره ای هم با یکدیگر تفاوت ندارند.

یک مورد دیگر که زمانی برخی از فروشندگان که دستگاهشان ریجن ۲ بود به خریداران به دروغ میگفتند در مورد گارانتی این دستگاهها بود که می گفتند ریجن ۲ اگر خراب شود به دبی برگشت داده می شود و عوض می شوند!!!!!!  به هیچ وجه هیچ کنسولی به دبی برگشت داده نمی شود و این حرف ها تماما دروغ است.مگر به همین راحتی است؟ کلی هزینه برای این کار وجود دارد و در صورت این که بخواهید از گارانتی دستگاهتان استفاده کنید باید خودتان شخصا و با هزینه ی خودتان اقدام کنید. پس اگر ۱۰۰ هزار تومان را بیهوده برای گارانتی !!! به فروشنده میدهید باید هزینه ی رفت و امد خودتان به دبی را نیز حساب کنید تا شخصا به دبی بروید و از گارانتی استفاده کنید.

یک نکته ی بسیار مهم در مورد گارانتی :

دوستان همان طور که عرض کردم در کشور ما به هیچ وجه گارانتی بین المللی پلی استیشن ۴ قابل استفاده نیست و هیچ فروشنده ای نمی تواند گارانتی بین المللی دستگاه را به شما بفروشد. اما نکته ی بسیار مهم اینجاست که برخی فروشندگان با انصاف و معتبر ایرانی هستند که برای رضایت خاطر مشتریان دستگاه پلی استیشن ۴ را با گارانتی خود ان فروشگاه یعنی در حقیقت با گارانتی ایرانی به شما تحویل میدهند که این نکته ی بسیار مثبتی است. شاید تعداد این فروشندگان با انصاف زیاد نباشد و از هر ۵۰ فروشنده یک فروشگاه این چنین مشتری مدار باشد. به عنوان مثال فروشنده دستگاه پلی استیشن ۴ را به این شرط به شما تحویل میدهد که تا ۶ ماه یا یکسال اگر مشکلی برای دستگاه پیش امد , ان ار به نزد فروشنده ببرید و او مسئولیت ان را بر عهده بگیرد با تعویض یا تعمیر دستگاه ان را به شما سالم تحویل دهد و در قبال این گارانتی قاعدتا از شما مبلغی نیز دریافت خواهد شد و یا این که این گارانتی به نوعی هدیه ی فروشگاه به شما باشد. در هر صورت اطمینان از این که اگر مشکلی برای دستگاهمان پیش امد حایی هست که بتوانیم به انجا مراجعه کنیم و پاسخگو باشد حس بسیار خوبی است و در صورتی که قصد خرید پلی استیشن ۴ را دارید می توانید با کمی جستچو از فروشگاه های دارای گارانتی و معتبر خرید نمایید.

یک نکته ی دیگر در مورد گارانتی این که فروشگاه نارسیس رایانه در اصفهان (که البته به صورت اینترنتی نیز از سراسر ایران می توانید از ان خرید کنید) جزو فروشگاه هایی است که دستگاه پلی استیشن ۴ ر با گارانتی معتبر ایرانی و ضمانت به خریداران تحویل می دهد و در صورت پیش امدن مشکل مسئولیت ان را بر عهده خواهد گرفت تا از این بابت خیالتان راحت باشد.برای اطلاع بیشتر از شرایط این فروشگاه و گارانتی دستگاه می توانید با شماره تلفن این فروشگاه که در ابتدای صفحه ی اصلی سایت نوشته شده است تماس بگیرید تا از تمام این مسائل مطلع گردید.

خب دوستان عزیز سعی کردم در این مطلب هر گونه شک و شبهه ای که برای شما در مورد ریجن وچود داشت را بر طرف نمایم تا با خیال راحت پاسخ هر کسی را که خواست شما را گمراه کند بدهید و خود را نگران مسائلی که هیچ اهمیتی ندارند نکنید.امیدوارم که این مقاله توانسته باشد در این مورد کمکی به شما بکند و خیال شما را راحت نماید.ممنون از این که تا پایان با ما همراه بودید.موفق و سلامت باشید.

ps4 stock amazon یکبار برای همیشه خود را از شر دروغ های فروشندگان در باره ی ریجن ps4 خلاص کنید.......

منبع : فروم رسمی پلی استیشن / community.us.playstation.com /  ps4store  /برخی وبسایتهای معتبر داخلی…..

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
 1. Farzan.Crash007 گفت:

  ممنون داداش که زحمت کشیدی.وجود چنین مقاله ای واقعا لازم بود.ممنون.

 2. ابراهیم 0021 گفت:

  واقعا تو ایران فروشنده ها از کوچیکترین جزئیات هم خریدار به گمراهی و فریب می کشن.که همین ریجن از مهم ترین اونهاست.
  سعید جان ممنون خسته نباشی.

 3. سعید آقابابایی گفت:

  مرسی فرزان و ابراهیم عزیز.

 4. MR Engineer گفت:

  خیلی ممنون سعید جان
  مقاله که نه ولی نصیحت بسیار عالی بود 😀

 5. ubilove گفت:

  من روز اول که خریدم دقت نکردم یارو ریجین ۲ به من فروخت ولی بعدش با بابام رفتم پیش یارو.
  بابام خشتکش رو کشید کلش و بعد ریجین ۱ گرفتمو برگشتم.

 6. ubilove گفت:

  من نصف این عکسم بازی ندارم.
  http://i57.tinypic.com/2iuvleq.jpg

 7. mohsen kasaei گفت:

  merci az maghale faghat ye soal baram pish omade kodomrigion bekharam behtare ???

 8. علی گفت:

  واقعا بخاطر این همه توضیح ممنون

 9. علی گفت:

  سلام ps4من ریجن ۳ . دوستم میگه به مرور زمان لنزش خراب میشه

 10. محمدرضا گفت:

  سلام داش گل واقعا دمت گرم خدا عمرت بده من قراره بگیرم و داشتم قیمتاش نگا میکردم و ب ریجن بر خوردم که شوکه شدم دیدم قیمت ریجن۳خیلی بالاتر از۱هستش و این ی سوال تو ذهنم ایجاد شد که ب سایت خوبت بر خوردم و جواب سوالم رو گرفتم هیچ فرقی اصلا نداره و پول الکیه که با ی تغییری که اصلا مهم نیست از مردم پول میگیرن بازم دمت داش روشنم کردی♥

 11. فرزاد گفت:

  نارسیس رایانه فوق العادس..تنها فروشگاه تو اصفهان که با انصاف هستن و کلاهبرداری بلد نیستن نارسیسه..دمتون گررررررررم♥♥♥♥♥♥♥

 12. طاها گفت:

  بهتون پیشنهاد میکنم حتما حتما از نارسیس رایانه بخرید حتی اگه کیلومترها فاصله دارید از همون نارسیس سفارش بدید من که از اونجا خریدم برخوردشون فوق العادس مثل اون فروشنده های سودجو نیستن بخوان سرتون شیره بمالن!

 13. محمد گفت:

  ببخشیدمن الان ی سوال کوچک دارم بهترین ریجن چیست خواهش میکنم بگویید