نارسیس رایانه

اینجا گاتهام است| پیش نمایش BATMAN:Arkham Knight

دنیایی کثیف، پر آشوب، پر از تبهکار و جنایتکار. جایی که کمتر کسی جرئت زندگی در آن را دارد. جایی که فردایت در آن مشخص نیست. جایی که تبهکاران آنقدر قوی تر از پلیس ها هستند که پس از ربوده شدن فرزندت نمی توانی به پلیس زنگ بزنی. جایی که آدم ها برای پول آدم نمی کشند. جایی که مثل آب خوردن آدم می کشند. و جایی که در یک کوچه ی تنگ بن بست، پس از دیدن یک تئاتر خسته کننده، پدر و مادرت را به قتل می رسانند و تو فقط می توانی جیغ بزنی و آرزو کنی زنده بمانی. بله، اینجا گاتهام است؛ شهری تاریک و هولناک و دفن شده در  اعماق نا امیدی ها.

 

 

2014-Batpod-Batman-Arkham-Knight-HD-Wallpapers (2)

 

                                                                            نام: BATMAN:Arkham Knight

                                                                            سازنده:RockSteady

                                                                            ناشر:Warner Bros. Interactive Entertainment 

                                                                            سبک:اکشن ماجرایی/Action Adventure

                                                                            پلتفرم ها:PC-PS4-Xbox One

                                                                            تاریخ انتشار:۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۴

 

 

– هی خفاش وقتی پرواز می کنی شهر از اون بالا چه شکلیه؟

بتمن: کثیف

 

 

شهر کثیف

بعد از تمام ماجرا ها و اتفاقات پادزهر و جنگ و جدل برای آن، سرانجام جوکر مرد. باورتان بشود یا نشود، دیگر جوکر وجود ندارد تا شوالیه ی تاریکی را به دردسر اندازد و بی چاره کند. من که باورم نمی شود. بعد از اتمام “شهر آرکهام” با خود گفتم راک استدی دیگر بتمن نمی سازد. چطور می تواند بسازد؟ چه کسی ضد قهرمان اصلی قهرمان ما خواهد بود؟ این سوال بی جواب ماند و بی جواب ماند تا اینکه بتمن بعدی راک استدی معرفی شد. انتظار و کنجکاوی برای شناختن ضد قهرمان اصلی این بازی، طرفداران بتمن و بازیبازان را به سطوح آورده بود. بعد دیدیم که چند تصویر منتشر شده که شوالیه ی تاریکی زیر پای شخصی شبیه خودش افتاده و جان می دهد. نامش شوالیه ی آرکهام است، قدرتی دارد که شوالیه ی تاریکی را مغلوب می کند و بسیار باهوش است. چه بهتر از این؟ دیگر با شخصیتی طرف نخواهیم بود که به خاطر هوش سرشارش زمین گیر شویم بلکه با کسی طرف خواهیم بود که در مبارزه ی تن به تن زورمان بهش نرسد. لباس زره ای خوش استیل و چند تکه ی شوالیه ی آرکهام . دو گوشی که روی سرش قرار دارند، او را بسیار شبیه به شوالیه ی تاریکی کرده است. این طور که پیداست او هم از فاش شدن هویتش وحشت دارد. همچنین نفوذ زیادی در گاتهام دارد. نکته ی جالب در مورد شوالیه ی آرکهام این است که او شخصیتی کاملا جدید است و در هیچ کمیک و کتاب یا فیلم دیگری دیده نشده است. شرکت DC COMICS قرار است یک کمیک جداگانه برای معرفی او منتشر کند.

 

 

 

batman

شوالیه ی آرکهام قطعا چالش فوق العاده ای برای شوالیه ی تاریکی است. برای مبارزه با او لحظه شماری می کنیم.

 

 

 

شهر تبهکار

یا مثل یک قهرمان می میری یا اینقدر زندگی می کنی تا ببینی تبدیل به یک تبهکار شدی.

 

اینقدر در مورد ضد قهرمان حرف زدیم که قهرمان از یادمان رفت. شوالیه ی تاریکی در یک کلمه شاهکار شده است. لباس جدیدی که هر تکه و جزئش حرکت کرده و در برابر ضربات بسیار قوی تر شده است. از گجت ها و وسایل شوالیه ی تاریکی هنوز اطلاعات دقیقی نداریم اما آن ها در مقابل بت موبیل به کل فراموش می شوند. بت موبیلی آرزو داشتیم روزی آزادانه با آن در گاتهام بگردیم و خلافکاران را دستگیر کنیم حالا در دسترس است و با تمام امکاناتش در اختیار ماست. هر لحظه که دوست داشتید از آن خارج می شوید و هر لحظه که دوست داشتید آن را به یک تانک تبدیل می کنید و با نیرو های شوالیه ی آرکهام می جنگید. تعداد ضد قهرمان های بازی مانند شهر آرکهام زیاد است. از “دو چهره” و “پنگوئن” بگیرید تا “مترسک” و “ریدلر” در بازی حضور دارند. با نمایش هایی که از بازی دیده ایم مترسک می خواهد یک جهنم واقعی را با سم مخصوصش در آرکهام به پا کند. شخصیت های مثبت نظیر “جیمز گوردون” هم حضور پررنگی در داستان دارند. نکته ی جالب برای هواداران این است که بالاخره می توانیم ” باربارا گوردون”، دختر کمیسر گوردون را از نزدیک ببینیم که طی ماموریت های شوالیه ی تاریکی او را همراهی و راهنمایی می کند. انتقام هارلی کویین هم این بین می تواند جذاب باشد که با مرگ جوکر تبدیل به شیطان شده است.

 

 

 

batman)

علاوه بر اینکه شکست دادن خود شوالیه ی آرکهام دشوار است. شکست دادن ارتش بزرگ و مجهز او فوق العاده دشوار خواهد بود.

 

bak (38)

دو نفر از اصلی ترین دشمنان شوالیه ی تاریکی یعنی دوچهره و پنگوئن. همانطور که میبینید آن ها نسبت به شهر آرکهام پیر تر شده اند. رابطه ی آن ها در بازی برای هواداران جالب است.

 

 

 

شهر ترس

 

جوکر: میدونی .. میدونی چیو فهمیدم ؟ وقتی کارها طبق نقشه پیش بره، هیچ کس وحشت زده نمیشه، حتی اگه اون نقشه ، وحشتناک باشه… اگه فردا به مطبوعات بگم که مثلاً… به عضو یه گروه خیابونی شلیک میشه، یا یه کامیون سرباز منفجر میشه…هیچکس وحشت نمیکنه، چون همه ش جزو نقشه ست… اما وقتی بگم که یه شهردار کوچولوی پیر خواهد مُرد! خب همه عقل شون رو از دست میدن.

 

 

در اینجا قصد داریم چند نفر از ضد قهرمان های تایید شده در BATMAN Arkham Knight را معرفی کنیم.(معرفی این شخصیت ها به صورت اصیل و از روی کمیک های قدیمی و اصلی شرکت DC COMICS برداشت شده است.)

 

هاروی دنت (دو چهره)

کودکی هاروی دورانی نبود که هر کودکی آرزوی داشتن آن را بکند. پدر هاروی یعنی کریستوفر دنت یک معتاد الکلی بود که همیشه اورا مورد اذیت و آزار قرار می داد. در واقع دو شخصیتی بودن هاروی دنت به خاطر همین است. در آن دوران آتش سوزی عظیمی در خانه ی دنت ها پدید می آید و برادر بزرگتر هاروی یعنی موری دنت در حالی که هاروی نتوانسته بود به او کمک کند جان خود را از دست می دهد. عده ای می گویند با مردن موری شخصیت او درون هاروی می رود و او هویتی دوگانه پیدامی کند. هاروی دنت در ۲۶ سالگی یعنی شش ماه قبل از این که بتمن آغاز به کار کند جوانترین دادستان شهر گاتهام می شود. او به همراه کارآکاه جیمز گوردون و بتمن اتحادی قدرتمند برای دستگیری خلافکاران می سازند. دلیل سوختگی نیمی از چهره ی او در کمیک ها و فیلم the Dark Knight بیان شده است. در کمیک Batman: The Long Halloween در یکی از دادگاه ها که برای محکومیت یکی از افراد سالواتوره مارونی برگذار شده بود برروی صورت او اسید می پاشند و نیمی از صورت هاروی از بین می رود. اما در فیلم the Dark Knight دیده می شود که جوکر با همکاری مارونی معشوقه ی هاروی یعنی ریچل داوس و خود هاروی را گروگان می گیرند و طی جریانی در آتش سوزی نیمی از صورت هاروی می سوزد. نکته ی جالب در مورد هاروی دنت این است که به دلیل اینکه قدرت تصمیم گیری ندارد از سکه و شیر یا خط برای تصمیم گیری مهم استفاده می کند.

 

 

Batmanannual

 

 

 

اسوالد چستر فیلد کابلپات(پنگوئن)

اسوالد در خانواده ای ثروتمند بزرگ شد. او موجودی ناقص الخلقه بود با بینی بلند و از کودکی به پرندگان مختلف علاقه داشت و در بزرگسالی هم بسیاری از دزدی هایش را با کمک آن ها انجام می داد. پس از مدتی تامس وین یعنی پدر بروس وین با سرمایه گذاری های عظیم خود باعث ورشکستگی خانواده ی کابلپات شده و اسوالد از خانواده ی وین و همین اصلی ترین دلیل دشمنی او با بتمن است. او در بزرگسالی وارد شغل قاچاق می شود و با وجود ورشکستگی همیشه پولدار است و خلافکاران زیادی را دور و بر خود دارد. نکته ی جالب در مورد او اسلحه ی چتری خاص اش هست که هم تفنگ است، هم فندک و هم چاقو. سیگار برگ هم عضو جدانشدنی پنگوئن است.

 

 

Batman_Vol_2_23.3_The_Penguinس

 

 

هارلین کویینزل(هارلی کویین)

هارلین کویینزل کودکی خوبی داشت. فضای خانواده و علاقه ی او به علم باعث شد که او در جوانی به یکی از انترن های تیمارستان آرکهام تبدیل شود. پس از بستری شدن جوکر در تیمارستان آرکهام، هارلین عاشق و مجذوب بامزگی ها و رفتار خوب جوکر با او شد. هارلین هم که جوانی خام و بی تجربه بود گول جوکر را خورد و باعث شد او از تیمارستان فرار کند. جوکر پس از فرار در مبارزه با بتمن آسیب شدیدی دید و دوباره به تیمارستان آرکهام بازگردانده شد. وقتی هارلین آن مقدار صدمه ی جوکر را دید و به علت علاقه ی شدید به او دیوانه شد و لباس دلقک پوشید و نام خود را از هارلین کویینزل به هارلی کویین (تغییر یافته‌ی Harlequin به معنی دلقک) تغییر داد و همدست جوکر شد. او بعد ها با پویرن آیوی دوست شد و او با دارو های شیمیایی کاری کرد تا قدرت و چابکی هارلی بیشتر شود. انگیزه ی انتقام جوکر او را در شوالیه ی آرکهام به شخصیتی مهم تبدیل می کند.

 

 

Harley_Quinn

 

 

 

شهر دیوانه

 

جوکر: به دیوونه خونه خوش اومدی بتمن. من واست تله ساخته بودم و تو با اقتدار توش سقوط کردی. مهمونی رو شروع کنید.

 

سیستم کلی مبارزات بازی تغییر چندانی نکرده است. دفاع و بدل و ضد حمله هنوز هم پای ثابت مبارزه ها است اما اینبار تغییراتی رخ داده است. اول اینکه شوالیه ی تاریکی می تواند سه دشمن را به صورت کلی با یک حرکت از بین ببرد که این حرکت با صحنه آهسته بسیار سینمایی است. دوم اینکه دفاع و بدل اینبار کمی سخت تر شده و به سادگی قسمت های قبل نیست. اینبار باید سرعت عملتان را بالاتر ببرید و حواستان بسیار جمع باشد. دشمنان هم دیگر همه آدم های معمولی و اراذل خیابانی نیستند بلکه نینجا های زیادی از طرف شوالیه ی آرکهام با شوالیه ی تاریکی مقابله می کنند. نکته ای که در اولین ترلر گیم پلی توجه مان را به شدت جلب کرد، بزرگ و زیبا شدن شهر آرکهام است. آرکهام دیگر تاریک و خاموش نیست. مردم در آن در حال زندگی می باشند و با ماشین هایشان در خیابان ها دیده می شوند. چراغ ها و نورپردازی های شهر به طرز باور نکردنی فوق العاده اند. وسعت آرکهام هم حدودا سه برابر آرکهام نسخه ی قبل است. جلوه های بصری بازی به کل متحول شده است. بازی دیگر سبک گرافیکی سه نسخه ی قبل را ندارد و بسیار زیباتر شده است. کیفیت بافت ها،  نورپردازی و سایه های باور نکردنی و بازتاب های فوق العاده همگی آدم را شگفت زده می کنند. اینبار آرکهام همیشه بارانی است و بارانش هم از نظر گرافیکی حسابی قند در دل آب کن است. ساختمان های آرکهام در بازی بسیار بلند تر از قبل هستند بنابراین پرواز بر فراز گاتهام در ارتفاع بیشتری انجام می شود.

 

 

 

bak (43)

زیبا هستند نه؟ جمع بستم چون منظورم هم شهر گاتهام و هم شوالیه ی تاریکی است.

 

 

 

BATMAN Arkham Knight از همین حالا کاندید بهترین بازی سال است. راک استدی نشان داده به راحتی می تواند این کار را انجام دهد. علاوه بر این با توجه به نمایش هایی که تا کنون از این بازی دیده ایم می توان از این موضوغ مطمئن بود. شوالیه ی تاریکی از همیشه قدرتمند تر است، گاتهام از همیشه کثیف تر است، ضد قهرمانی فوق العاده به نام شوالیه ی آرکهام در راه است و تنوعی که منتقدان باور داشتند از سری بتمن رفته دوباره با دست پر بازگشته است. پس دلیلی نمی ماند تا این بازی شاهکار را از دست دهید.

 

جوکر: من از همه ی تلاش هاتون قدر دانی می کنم. می دونید؟ تماشای شما مثل تماشای فیلم مورد علاقه ام است! اسمش چی بود؟ آهان! “حمله ی چند تا آدم احمق که نمی تونند یک آدم احمق تر از خودشون که لباس خفاش پوشیده رو پیدا کنند.” گم شید احمق ها پیداش کنین.

 

 

                                                                                           به یاد جوکر

640px-Joker-batman-arkham-asylum-8528921-1280-720

چرا اینقدر جدی؟

 

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
 1. سعید آقابابایی گفت:

  خسته نباشی اشکان جان. معلومه که این پیش نمایش با عشق نوشته شده. فکر کنم همون حالتی رو داشتی که وقتی من پیش نمایش bloodborne یا ویچر رو می نوشتم داشتم.کاملا از نوشتارت معلومه که چقدر به شواله ی تاریکی دلبستگی داری. بسیار خوب و زیبا نوشتی و قطعا این نسخه یه بازی فوق العاده خواهد بود.

 2. ubilove گفت:

  من از بتمن واقعا یه چیز فوق العاده یاد گرفتم.
  که هیچوقت نقاط ضعفم رو نشون ندم.
  بیچاره جوکر!!!
  حیف شد مرد.
  پیش نمایش عالیی بود.

  • اشکان عالیخانی گفت:

   ممنون برادر.
   واقعا حرفت درسته. بیچاره جوکر… با اینکه خیلی منفور بود ولی با مردنش نابودمون کرد.
   از بتمن هم درس های زیادی میشه گرفت. مثل غرور، از خود گذشتگی، شجاعت و ترجیح دادن عدالت بر خشم.

   • ubilove گفت:

    اما احساس میکنم آرخام نایت نمیتونه جای خالی جوکر رو پر کنه!!!
    هرچقدم از بتمن بهتر باشه!

    • اشکان عالیخانی گفت:

     داداش این چه حرفیه؟ آرخام چیه؟ درستش آرکهامه. این کلمه از دو بخش آرک و هام تشکیل شده و ریشه ی آمریکایی داره. پس آرخام اشتباهه.
     در مورد فقدان جوکر هم باید منتظر موند و دید.
     در ضمن کی گفته شوالیه ی آرکهام از شوالیه ی تاریکی بهتره؟