نارسیس رایانه

نگاهی به Dark Souls II: Scholar of the First Sin / این نسخه چه تفاوت هایی با بازی اصلی دارد؟

Dark-Souls-II-PS4-Xbox-One

 

همان گونه که حتما اطلاع دارید چندی پیش نامکو باندای در پی مشاهده ی شور وشوق زیاد طرفدراران بازی دارک سولز ۲ برای انتشار این بازی در نسل هشتم و همچنین موفقیت استثنایی این بازی که بارها در مراسم مختلف به عنوان نامزد و یا برنده ی برترین بازی سال معرفی شد بالاخره این موضوع را تایید کرد و اعلام نمود که نسخه ای مخصوص با نام Dark Souls II: Scholar of the First Sin برای کنسولهای نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد و البته این نسخه برای پی سی و کنسول های نسل هفتم نیز موجود خواهد بود.

بدون شک با تایید انتشار این عنوان در نسل هفتم و هشتم بسیاری از گیمرها و طرفداران پروپاقرص این بازی در پی این هستند که بدانند این نسخه دقیقا چه تفاوتهایی با عنوان اصلی دارد و بر این اساس تصمیم بگیرند که ایا این بازی را برای نسل هشتم هم خریداری نمایند یا خیر. و البته کسانی که هنوز با کنسولهای نسل هفتم بازی میکنند و نسخه ی بازی اصلی را نیز در اختیار دارند با بررسی این تفاوتها می توانند تصمیم بگیرند که ایا نسخه ی فیزیکی Dark Souls II: Scholar of the First Sin در نسل هفتم را خریداری نمایند و یا با یک اپدیت رایگان در تاریخ ۷ اپریل بازی اصلی خود را به این نسخه ی جدید ارتقا دهند.البته بعید به نظر می رسد که طرفداران بسیار تعصبی این بازی و سری سولز (مانند بنده!!!) از خیر خرید نسخه ی فیزیکی این بازی در نسل هشتم و یا هفتم بگذرند و ان را به مجموعه ی خود اضافه نکنند.

در این مطلب سعی کرده ام تا تمامی تفاوتهای موجود در نسخه ی Dark Souls II: Scholar of the First Sin را نسبت به بازی اصلی Dark Souls II برای شما عزیزان بیان کنم تا راحت تر بتوانید در مورد این بازی تصمیم بگیرید.بگذارید به معرفی کل محتوای این نسخه ی جدید بپردازیم.

 

 

محتوای Dark Souls II: Scholar of the First Sin و امکانات جدیدی که در بازی قرار گرفته اند شامل موارد زیر می باشند :

 

– بازی اصلی دارک سولز ۲ 

 

– گرافیک اپدیت شده و اجرای روان تر بازی :

این مورد تنها برای نسخه های نسل هشتمی و نسخه ی جدید پی سی وجود خواهد داشت و سازندگان اعلام کرده اند که با توجه به قدرت کنسولهای نسل هشتم گرافیک بازی را تا حد ممکن ارتقا میدهند و همچنین با انجام بهبودهایی باعث روان تر شدن اجرای بازی می شوند و اندک افت فریمهایی که در بازی اصلی می دیدیم را دیگر در نسل هشتم نخواهیم دید تا یک تجربه ی بسیار لذت بخش تر و البته مرگبار مثل همیشه را داشته باشیم.

– ۳ گانه ی دی ال سی های ‘Lost Crowns’ :

حتما اطلاع دارید که برای بازی اصلی دارک سولز ۲ سازندگان هر چند مدت یکبار یک دی ال سی داستانی جدید را در قالب یک ۳ گانه با نامهای crown of the ivory king , crown of the old iron king و crown of the sunken king منتشر کردند که هر کدام چندین ساعت محتوای جدید شامل دشمنان, مکان ها , ایتمها و باس فایتهای جدید را به بازی اضافه میکردند و همچنین سازندگان به درخواست طرفداران مقداری درجه ی سختی بازی را نیز در این دی ال سی ها بالا برده بودند و سخت ترین باس فایتهای این بازی را در این ۳ گانه شاهد بودیم. حال در نسخه ی Dark Souls II: Scholar of the First Sin این سه دی ال سی بسیار ارزشمند از ابتدا وجود دارند و در بازی قرار داده شده اند.

– قرار گرفتن دشمنان اضافه در قسمتهای مختلف بازی :

سازندگان اعلام کرده اند که در  Dark Souls II: Scholar of the First Sin شاهد قرار گرفتن دشمنان جدید و  قدیمی بازی در مناطق مختلف و جاهایی که قبلا در انها دشمنی وجود نداشت هستیم و به این ترتیب بازی از حالت تکراری بودن و کاملا شبیه بودن به بازی اصلی خارج می شود و حضور دشمنان جدید نیز می تواند به جذابیت و حس جدید بودن بازی بیافزاید.

– افزایش تعداد بازیکنان انلاین :

سازندگان در این نسخه تعداد بازیکنانی را که می توانند به صورت انلاین بازی کنند را افزایش داده اند و احتمال حمله به دنیای شما و همچنین هجوم به دنیای دیگران افزایش یافته است.(که البته طرفدارارن بازی می دانند که این موضوع بستگی به ایتمهای مجهز شده توسط شما نیز دارد و برخی ایتمها دشمنان را بیشتر به حمله کردن به دنیای شما ترغیب میکنند )

– ارتقا و اپگریدهای جدید درگیم پلی بازی 

 

zpby0qj

 

–  یک NPC  کاملا جدید و مرموز :

در بازی اصلی دارک سولز ۲ با شخصیت های زیادی برخورد کرده ایم که هر یک نقشی مثبت یا منفی را در بازی ما داشته اند و گاهی انها را کشته ایم و یا شاید ایتمهای ارزشمندی را طی صحبت با انها گرفته ایم .طبق اعلام سازندگان در بازی با یک شخصیت کاملا جدید و مرموز برخورد خواهید داشت که یک مسیر جدید را در دنیای دارک سولز ۲ برای شما اشکار میکند. یعنی این شخصیت و این مسیر جدید چه خوابی برایمان دیده اند و چه در انتظار ماخواهد بود؟

– توضیحات اضافی برای ایتمهای مختلف :

برخی ایتمها در بازی دارک سولز ۲ از توضیحات کافی در مورد نقش انها و نحوه ی استفاده و کاربرد انها برخوردار نبودند و در این نسخه هی جدید این موضوع رفع شده است و ایتمها دارای توضیحات اضافی و کامل می باشند که به ما کمک میکند بیشتر دنیای دارک سولز ۲ را کشف کنیم.

– ایتمهای کاملا جدید :

در این نسخه به یک حلقه ی جدید به نام the Agape Ring دسترسی می یابیم که مخصوص بازی انلاین است و در صورت مجهز کردن ان تمام روحهایی که از کشتن بازیکنان در بازی انلاین به دست می اورید به جای ان که جذب خود شما شوند به این حلقه جذب خواهند شد و در صورت مرگ شما چون جذب شما نبوده اند از بین نمیروند و این بسیار مفید و حیاتی است.البته گویا مقدار جمع اوری روح توسط این حلقه محدودیتهایی را نیز دارد .

– بهبود بازی های انلاین :

در این نسخه بهبودهای بسیار مفیدی در بازی انلاین صورت گرفته است که شامل :

      ۱ – در این نسخه در صفحه ی انتخاب bonfire warp سه منطقه ی برتر از لحاظ بالابودن شانس ارتباط برای بازی انلاین شما با دیگران برای شما هایلایت می شوند و این بسیار به راحت تر پیدا کردن بازی انلاین به شما کمک خواهد کرد. 

      ۲ – White phantom ها در این نسخه میتوانند مدت طولانی تری در دنیای دیگران باقی بمانند و همچنین این روح ها در این نسخه با تمام شدن زمان در هنگام باس فایت ها به دنیای خود بازگردانده نمی شوند. (فقط در باس فایت ها)

      ۳ – بسیاری ارتقاهای دیگر در سیستم matchmaking بازی که کمک بسیاری به سریع تر پیدا کردن بازی انلاین میکنند و امکان بیشتر لذت بردن شما از این عنوان را برای شما فراهم میکنند.

– رفتار جدید برای دشمنان : جادوهای Imitation در این نسخه بر روی دشمنان نرمال (معمولی) اثرگذار هستند.

– پیوستن به Covenant of Champions 

در این نسخه پیوستن به Covenant of Champions  باعث می شود تا دشمنها هر بار پس از شکست خوردن باز هم ظاهر شوند و این برای کسانی که خواهان سختی بیشتر در بازی هستند بسیار کارامد و مرگبار خواهد و البته لذت بخش خواهد بود.

 

Dark Souls II Scholar of the First Sin 2015 01 15 15 001 با اسکرین شات های جدید Dark Souls II: Scholar of the First Sin همراه باشید / مرگ از نوع نسل هشتم.........

 

همان گونه که می بینید نسخه ی Dark Souls II: Scholar of the First Sin دارای برتری ها و اپگریدها و امکانات جدید زیادی نسبت به نسخه ی اصلی بازی می باشد و به خصوص نسخه ی نسل هشتم با ارتقای گرافیک و بهبودهای کلی که روی بازی انجام گرفته است تجربه ای بسیار لذت بخش تر را برای ما رقم خواهد زد و این طور به نظر می رسد که این نسخه قطعا ارزش خرید خواهد داشت (به نظر بنده) حتی برای کسانی که بارها بازی را انجام داده اند.امیدوارم که شما هم با بررسی کردن نکات گفته شده در این مطلب بتوانید تصمیم خود را برای خرید یا نخریدن این نسخه از بازی بگیرید.

در پایان لازم به ذکر است که Dark Souls II: Scholar of the First Sin در تاریخ ۷ اپریل ۲۰۱۵ در امریکای شمالی و ۳ اپریل در اروپا برای پلتفرمهای پلی استیشن ۴ , ایکس باکس وان ,پی سی , پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ منتشر خواهد شد.

از شما تشکر میکنم که تا پایا این مطلب با من همراه بودید.

نظر شما در مورد این نسخه از بازی چیست؟ ایا به عقیده ی شما این نسخه ی جدید ارزش خرید مجدد را دارد یا خیر؟ ایا شما از طرفداران این بازی هستید یا علاقه ای به این بازی ندارید؟ نسخه ی نسل هشتمی را تهیه میکنید یا نسخه ی نسل هفتم و یا نسخه ی جدید پی سی؟ ایا دی ال سی های این عنوان را انجام داده اید؟ اگر بازی را خریداری نمایید مهمترین دلیل شما از بین نکات گفته شده برای خرید مجدد بازی چیست؟

نظرات خود را در مورد این بازی محبوب و این نسخه ی  جدید با ما در میان بگذارید.

 

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
 1. ابراهیم گفت:

  خیلی غافلگیر کننده بود،حدس نمیشد زد اینطوری!!! صفت شاهکار همینه دیگه

  • سعید آقابابایی گفت:

   تعریف کلمه ی شاهکار و بی نظیر به معنای واقعی همینه.
   میتونن به جای شاهکار بگن دارک سولز. مثلا بگن uncharted 4 خیلی بازی دارک سولزیه!!!

 2. نارسیس رایانه گفت:

  خیلی عالی شد پس. ممنون از این مطلب امل و جامع و کمک کننده به کسایی که برا خریدش شک دارند.

  • سعید آقابابایی گفت:

   خیلی متشکرم. خوشحالم که خوشتون اومد از مطلب. دقیقا درست میگین.بازی انقدر پیشرقت داره که بتونه همه رو راضی کنه برای دوباره خریدن و باز کردنش.

 3. علیرضا رضاپور گفت:

  به گروه خونی مون که نمی خوره این بازی ولی قبول دارم بازیش فوق العاده ست

 4. ubilove گفت:

  چه باکس آرت خوفی داره!!!

 5. red dead گفت:

  بازیش که شاهکاره
  امیدوارم راه ما هم به اون npc جدید بخوره !!
  البته اگه بتونیم بخریمش با این وضع دلار 🙂