نارسیس رایانه

با نخستین امتیازات Dying Light همراه باشید / تضاد شدید در امتیازدهی نشانه ی بی اعتباری امتیازات منتقدان است

 

یکی از بازی های محبوب و موردانتظار نسل هشتم عنوان dying light بود که از زمان معرفی توانست طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کند و با ارائه ی المانهای مختلف که با یکدیگر ترکیب شده بودند نوید یک عنوان خوب در سبک وحشت بقا را به ما داده بود.بالاخره ۳ روز قبل و درتاریخ ۲۷ ژانویه ی ۲۰۱۵ این بازی برای پی سی و پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر گردید و منتظر ان شدیم تا بازخوردها و نظرات منتقدان و وبسایتهای معتبر را در مورد این بازی دریابیم.

 با برداشته شدن  محدودیت انتشار نقدها برای این بازی وبسایتهای مختلف یکی یکی نقدهای خود را در مورد این بازی را منتشر میکنند و امتیازی را به ان اختصاص می دهند. وبسایت متاکریتیک هم مانند همیشه تمام این نقدها و امتیازات را در یک جا جمع می نماید ومعتبرترین نمره ی یک بازی که به ان نمره ی متا میگویند را از میانگین تمام نقدها به دست می اورد که به نوعی چکیده ی نظرات تمامی منتقدان و سایتهای مختلف است.

تاکنون که تنها ۶ نقد برای این بازی منتشر شده است شاهد نتایج عجیبی هستیم که راستش را بخواهید برای شخص من بیش ار پیش تصدیق کننده ی این فرضیه است که امتیازات منتقدان به هیچ وجه تخصصی و قطعی نیست و حتی نمیتواند معیار خوبی برای انتخاب یا عدم انتخاب یک بازی باشد.زیرا کاملا سلیقه ای است و بر اساس نظر هر فرد تغییر میکند. چه بسا منتقدی که بازی را نقد کرده هیچ دل خوشی از سازنده و یا سبک ان بازی ندارد و با ایرادهای عجیب و غریب بازی را میکوبد و یا بالعکس. چطور ممکن است که یک وبسایت معتبر مانند Cheat Code Central به این بازی امتیاز ۹۴ را که در حد یک عنوان بی نظیر و فوق العاده است را میدهد و وبسایت دیگری امتیاز ۵۰ که نصف امتیاز اول است و بیانگر عنوانی ضعیف است را اختصاص می دهد. هیچ توجیهی برای این امر وجود ندارد مگر این که این امتیازات را کاملا سلیقه ای بدانیم. اگر بحث تخصصی باشد همواره ارزشها ثابت هستند و یک بازی قوی اگر تخصصی بررسی شود از نظر همه قوی است زیرا ترازو یکسان است و ارزشها ثابت ولی وقتی یک بازی ثابت با چندین امتیازی که زمین تا اسمان با هم فرق دارند روبرو می شود نشانه ی این است که ارزشها برای منتقدان مختلف یکسان نیستند و این یعنی سلیقه. پس به نظر من نباید سلیقه ی یک فرد دیگر روی تصمیم ما تاثیر بگذارد.چه بسا سلیقه ی ما با او متفاوت باشد.بحث بسیار طولانی است و در اینجا مجال بیشتر پرداختن به ان نیست.

در ادامه می توانید تمامی امتیازات بازی را که تاکنون منتشر شده اند مشاهده نمایید و در صورت منتشر شدن امتیازات دیگر پست اپدیت خواهد شد.متای بازی تاکنون ۷۳ می باشد که قضاوت در مورد ان را به خودتان واگذار میکنیم.

سازنده ی dying light استدیو Techland می باشد که سابقه ی ساخت سری بازی محبوب dead island را در کارنامه دارد و ناشر ان نیز شرکت بزرگ برادران وارنر می باشد.در این بازی که در سبک Survival horror واکشن اول شخص می باشد  شما بازمانده ای در شهری پر از زامبی های وحشتناک و هیولاهایی خوفناک هستید و باید ماموریتهایی را در جهت نجات خود و بقا انجام دهید که البته باید این کارها را در طول روز انجام دهید و قبل از تاریکی به پناهگاه خود برگردید زیرا با اغاز شب زامبی ها بسیار وحشتناک تر و مهاجم تر و وحشی تر می شوند و هیولاهایی جدید و ترسناک نیز در شب پدیدار می شوند که مقابله با انها بسیار سخت و طاقت فرسا است.

 نظر شما در مورد این بازی و امتیازات ان چیست؟ ایا به این سبک بازیها علاقه دارید؟ ایا نظر منتقدان روی تصمیم شما برای انجام دادن یا ندادن یک بازی تاثیر گذار است؟ اصلا تا چه حد نظرات و امتیازات منتقدان را قبول دارید؟

 

– Cheat Code Central :  ۹۴/۱۰۰

– Power Unlimited  :  ۸۳/۱۰۰

– Twinfinite  :  ۸۰/۱۰۰

– Hardcore Gamer  :  ۷۰/۱۰۰

– GameTrailers  :  ۶۸/۱۰۰

– The Jimquisition  : ۵۰/۱۰۰

download

 

 

 

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
 1. اشکان عالیخانی گفت:

  😐
  ما که سر از کار این منتقد ها در نیووردیم.

 2. علیرضا رضاپور گفت:

  منتقد رو ولش
  مهم اینه خودت از بازی خوشت بیاد

 3. سعید آقابابایی گفت:

  دقیقا باید خودت ببینی چی دوست داری