نارسیس رایانه

۱۰ عنوان برتر پلی استیشن ۳ در سبک اول شخص (بر اساس نمره ی متا) + تریلر

10 عنوان برتر پلی استیشن 3 در سبک اول شخص (بر اساس نمره ی متا) + تریلر

 

اگر بخواهیم ژانرهای مختلف در بازی های رایانه ای را از لحاظ محبوبیت در سطح جهان بررسی کنیم قطعا سبک اول شخص در رتبه های اول یا دوم قرار خواهد گرفت. سبکی که طرفداران بسیار زیادی دارد و البته بازی های بسیار بزرگی نیز در طول تاریخ در این سبک عرصه شده اند و باعث محبوبیت هر چه بیشتر این ژانر گردیده اند.عناوین بزرگ و قدرتمندی مثل سری call of duty و بایوشاک و half life و …. که هر کدام با عرضه ی نسخه های مختلف خود توانسته اند تحولی در سبک اول شخص به وجود اورند و استانداردهای ان را در طول تاریخ بازی های رایانه ای ارتقا دهند.

یکی از دلایلی که سبک اول شخص را به یکی از محبوبترین ها در این صنعت تبدیل میکند این است که در این ژانر امکان به وجود امدن احساس همزاد پنداری با شخصیت داخل بازی بیش از سایر سبک ها است و از انجایی که مهمترین قسمت یک بازی ارتباط برقرار کردن گیمر با شخصیت بازی و تصور کردن خود در داخل محیط بازی می باشد باعث شده است تا بازیهای اول شخص هرچه بیشتر این احساس را در گیمر به وجود بیاورند و چون شما چهره ای از شخصیت داخل بازی نمیبینید خیلی راحت تر میتوانید تصور کنید که شما خود او هستید.به همین دلیل هم هست که در بسیاری از بازیهای این سبک شخصیت بازی حتی صحبت هم نمیکند تا باز هم به تجربه ی همزاد پنداری گیمر با شخصیت بازی لطمه ای وارد نشود و گویی خود گیمر باید در مقابل حرفهایی که از شخصیتهای دیگر در بازی می شنود پاسخ دهد.حتی در دموهای خیلی از بازی ها نیز شما نمیتوانید شخصیت اول بازی را مشاهده کنید و این حس بیشتر از همیشه به شما دست میدهد که بازیگز این بازی خود شما هستید.به دلیل این مواردی که مطرح شد سبک اول شخص جزو موفقترین و محبوبترین ژانرهای بازی در بین تعداد زیاد سبک های مختلف می باشد زیرا از نظر دارا بودن یکی از مهمترین خصوصیات یک بازی یک قدم از دیگر سبک ها جلوتر است.در مورد باز یهای سبک ترسناک نیز این ژانر بسیار موفق عمل میکند و از انجایی که بازیکن بسیار خود را به محیط بازی نزدیک  میبیند و البته دید محدودتری نیز نسبت به سبک سوم شخص دارد پس خیلی بیشتر اماده ی غافلگیر شدن و ترسیدن می باشد و استرس بیشتری به او وارد می شود.

 

 

در نسل هفتم بازی های رایانه ای که ان را پشت سر گذاشتیم بازیهای اول شخص زیادی برای پلتفمرهای مختلف از جمله کنسول نسل هفتمی سونی یعنی پلی استیشن ۳ منتشر گردیدند که برخی با موفقیت و تحسین منتقدان و گیمرها همراه بودند و برخی نیز با شکستهای بدی روبرو شدند.در این بین یکی از مهمترین مواردی که موفقیت یا شکست یک بازی را رقم می زند و تاثیر زیادی را روی اقبال عمومی بازی میگذارد امتیازات و نمره هایی است که وبسایتهای مختلف و خصوصا وبسایتهای معتبر به بازی ها اختصاص میدهند و باعث می شوند که یک جو مثبت و یا منفی برای یک بازی به وجود بیاید و از انجایی که بسیاری از گیمرها در دنیا نظرشنا در مورد خرید یا نخریدن یک بازی کاملا بستگی به نمره ای دارد که ان بازی گرفته است پس این امتیازات حتی بر روی فروش یک بازی تاثیر گذار هستند و از اهمیت زیادی برخوردارند.

در میان این امتیازات و نمراتی که برای عناوین مختلف منتشر می شوند قطعا مهمترین و قابل استناد ترین نمره , نمره ای است که بر اساس سلیقه ی یک سایت نباشد و در واقع مجموعه ای از نظرات منتقدان مختلف در سایتهای مختلف باشد که از لحاظ این ویژگی قطعا نمره ی متا معتبرترین امتیاز است.وبسایت متاکریتیک تمام این نقدها و امتیازات منتشر شده برای یک بازی را در یک جا جمع می نماید ومعتبرترین نمره ی یک بازی که به ان نمره ی متا میگویند را از میانگین تمام نقدها به دست می اورد که به نوعی چکیده ی نظرات تمامی منتقدان و سایتهای مختلف است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در نسل هفتم بازی های رایانه ای چه عناوینی در سبک اول شخص موفقترین ها بوده اند و توانسته اند بیشترین بازخورد مثبت را از وبسایتهای معتبر و منتقدین کسب نمایند.در این مطلب قصد داریم تا برترین عناوین سبک اول شخص را در نسل هفتم بازی هیا رایانه ای و بر روی کنسول نسل هفتمی سونی یعنی پلی استیشن ۳ بررسی نماییم و شما را با انها اشنا کنیم.۱۰ بازی برتری را که در این سبک و بر روی پلی استیشن ۳ توانسته اند برترین نمره ی متا را کسب نمایند در ادامه ی مطلب خواهید دید و برای هرکدام از انها نیز لینک دانلود مستقیم تریلر ان بازی را برای شما عزیزان قرار داده ایم تا در صورتی که با ان بازی اشنایی ندارید ولی میخواهید بدانید که چگونه در این لیست جای گرفته است بتوانید تریلر ان را مشاهده نمایید و نظرتان در مورد ان بازی مشخص گردد.

 

 

امیدوار هستیم که این مطلب مورد توجه شما عزیزان و کاربران وبسایت تخصصی پی سی کنسول قرار گیرد و از ان لذت ببرید.در اینده نیز سعی خواهیم کرد تا از این دست مقالات در مورد سبک های مختلف و البته پلتفمرهای مختلف منتشر نماییم تا هر چه بیشتر با برترین بازی های این صنعت اشنا شوید.اگر پلتفرم یا سبک خاصی را مد نظر دارید و علاقمندید تا برترین بازی های ان را بشناسید نظر خود را با ما مطرح نمایید تا در اسرع وقت ان مقاله را برای شما دوستان منتشر کنیم.از انجایی که هر کس عقیده ای دارد خوشحال می شویم از این که از نظرات شما در مورد این لیست اگاه شویم و بدانیم که به نظر شما چه عناوینی به حق در این لیست قرار دارند و یا جای چه عناوینی در این لیست خالیست. شما چند مورد از این ۱۰ عنوان برتر را انجام داده اید؟ نظرات خود را در این موارد با ما مطرح نمایید تا در مورد انها به بحث و گفتگو بنشینیم.

نکته ای که لازم است در مورد این مقاله ذکر کنم این است که شاید تصور شما از عناوین اول شخص فقط عناوین شوتر اول شخص باشند و یا عناوینی که حتما از اسلحه های گرم استفاده می کنند.باید خدمت شما عرض کنیم که در این مطلب تنها به این دسته از عناوین اول شخص پرداخته نشده است و در واقع هر بازی ای که از دوربین دید اول شخص استفاده می نماید در این لیست لحاظ شده است و عناوینی مثل بازی های سری the elder scrolls نیز واجد شراط قرار داشتن در این لیست می باشند.

در ادامه ی مطلب و پس از مقدمه ای که برای شما عزیزان در مورد این سبک و این مقاله مطرح کردیم توجه شما را به اصلی ترین بخش این مطلب یعنی لیست ۱۰ عنوان برتر پلی استیشن ۳ در سبک اول شخص (بر اساس نمره ی متا) جلب میکنیم و میتوانید اطلاعات و مشخصات بازی را به همراه تصویری از بازی و کاور ان مشاهده نمایید.همان طور که قبلا نیز ذکر کردم برای هرکدام از بازیها لینک دانلود مستقیم تریلر ان بازی را نیز برای شما عزیزان قرار داده ایم تا هر چه بیشتر با بازی اشنا شوید.باز هم تاکید میکنم که نظرات خود را در مورد این مقاله و این لیست با ما در میان بگذارید و اگر خواهان مقاله ای از بازی های برتر سبک خاص یا پلتفرم خاصی هستید با ما مطرح نمایید تا در اسرع وقت ان مقاله را برای شما دوستان منتشر کنیم.

 

 

 

۱۰ عنوان برتر پلی استیشن ۳ در سبک اول شخص :

 

 

farcry-3-ps3-pronta-entrega-frete-r-800-11470-MLB20043936468_022014-F

۱۰ – Far Cry 3

– امتیاز متا : ۹۰/۱۰۰

– سازنده : Ubisoft Montreal

– ناشر : یوبیسافت

– پلتفرم مقصد : pc , xbox 360 , ps3

– تاریخ انتشار : نوامبر ۲۰۱۲

دانلود تریلر بازی با لینک مستقیم و کیفیت HD

 

fc3splash

 

 

 

 

killzone-2-cover

۹ – Killzone 2

– امتیاز متا : ۹۱/۱۰۰

– سازنده : guerilla games

– ناشر : sony

– پلتفرم مقصد : ps3

– تاریخ انتشار : فبریه ۲۰۰۹

 دانلود تریلر بازی با لینک مستقیم 

 

503786-killzone-2-playstation-3-screenshot-that-s-called-a-rough

 

 

 

 

Borderlands-2-cover-PS3

۸ – Borderlands 2

– امتیاز متا : ۹۱/۱۰۰

– سازنده : gearbox software

– ناشر : ۲K games

– پلتفرم مقصد : pc , xbox 360 , ps3

– تاریخ انتشار : سپتامبر ۲۰۱۲

دانلود تریلر بازی با لینک مستقیم و کیفیت HD

 

Borderlands2_handson_screen7small1

 

 

 

 

1957418592

۷ – The Elder Scrolls V: Skyrim

– امتیاز متا : ۹۲/۱۰۰

– سازنده :  Bethesda Game Studios

– ناشر : Bethesda Softworks

– پلتفرم مقصد : pc , xbox 360 , ps3

– تاریخ انتشار : نوامبر ۲۰۱۱

دانلود تریلر بازی با لینک مستقیم و کیفیت HD

 

the-elder-scrolls-v-skyrim-playstation-3-ps3-1320938611-154

 

 

 

 

_-The-Elder-Scrolls-IV-Oblivion-Game-of-the-Year-Edition-PS3-_

۶ – The Elder Scrolls IV: Oblivion

– امتیاز متا : ۹۳/۱۰۰

– سازنده : Bethesda Game Studios

– ناشر : ۲K Games – Bethesda Softworks

– پلتفرم مقصد : pc , xbox 360 , ps3

– تاریخ انتشار : مارچ ۲۰۰۶

دانلود تریلر بازی با لینک مستقیم و کیفیت HD

 

the_elder_scrolls_iv_oblivion-70686

 

 

 

 

bioshock-ps3-boxart

۵ – BioShock

– امتیاز متا : ۹۴/۱۰۰

– سازنده : ۲K Boston و ۲K Australia

– ناشر : ۲K games

– پلتفرم مقصد : pc , xbox 360 , ps3

– تاریخ انتشار : اگوست ۲۰۰۷

دانلود تریلر بازی با لینک مستقیم و کیفیت HD

 

Bioshock2_01

 

 

 

 

playstation-3-call-of-duty-4-modern-warfare-ps3-13906-MLB4584731275_072013-F

۴ – Call of Duty 4: Modern Warfare

– امتیاز متا : ۹۴/۱۰۰

– سازنده : infinity ward

– ناشر : activision

– پلتفرم مقصد : pc , xbox 360 , ps3

– تاریخ انتشار : نوامبر ۲۰۰۷

دانلود تریلر بازی با لینک مستقیم 

 

Call-of-Duty-4-Modern-Warfare-Screenshot-1

 

 

 

 

1303655907-00

۳ – Call of Duty: Modern Warfare 2

– امتیاز متا : ۹۴/۱۰۰

– سازنده : infinity ward

– ناشر : activision

– پلتفرم مقصد : pc , xbox 360 , ps3

– تاریخ انتشار : نوامبر ۲۰۰۹

دانلود تریلر بازی با لینک مستقیم 

 

screenshot0484

 

 

 

 

ps3movefob

۲ – BioShock Infinite

– امتیاز متا : ۹۴/۱۰۰

– سازنده : irrational games

– ناشر : ۲K games

– پلتفرم مقصد : pc , xbox 360 , ps3

– تاریخ انتشار : مارچ ۲۰۱۳

دانلود تریلر بازی با لینک مستقیم و کیفیت HD

 

bioshock-_infinite__gameplay_demo__trailer-407093-1285489922

 

 

 

 

_-Portal-2-PS3-_

۱ – Portal 2

– امتیاز متا : ۹۵/۱۰۰

– سازنده : Valve Corporation

– ناشر : Valve Corporation

– پلتفرم مقصد : pc , xbox 360 , ps3

– تاریخ انتشار : اپریل ۲۰۱۱

دانلود تریلر بازی با لینک مستقیم و کیفیت HD

 

Portal-2-gameplay-9

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
 1. سعید آقابابایی گفت:

  دوستان دو تا تریلری که واسه بایوشاک و بایوشاک اینفینیت گذاشتم حتما حتما حتما حتما حتما حتما حتما ببینید. جزو برترین تریلرهای تاریخ بازی های رایانه ای هستن. اگر دیدین نظرتون رو بگین

 2. نارسیس رایانه گفت:

  تحلیل درست و دقیقی بود سعید جان. بایوشوک که ترکوند واقعا.

 3. ابراهیم فضلی گفت:

  وای من چه احساس و دلبستگی وصف نشدنی که به کیلزون ندارم از نسل شش تا هفت.از همه خوشم میاد مخصوصا بایوشاک که زبان در توصیفش عاجزه.مرسی داداش سعید تریلر هایی که تاکید کردی دیدم .برترینن

  • سعید آقابابایی گفت:

   خیلی متشکرم ازت ابراهیم عزیزم. همیشه با نظرات خوبت دلگرمی میدی بهم. منم کیلزون رو واقعا عاشقشم و همه ی نسخه هاش رو چندین بار بازی کردم. خوشحالم از تریلرها خوشت اومد.

 4. ubilove گفت:

  فقط بایوشاک و cod mw!