نارسیس رایانه

Raiden – خدای صاعقه و محافظ زمین / معرفی شخصیتهای Mortal Kombat X + تریلر معرفی

 

وقتی که میگوییم یک بازی داستان خوبی دارد و یا داستان خوبی ندارد بر چه اساسی این حرف را میزنیم؟ چه چیزی اصل یک داستان را تشکیل میدهد و باعث می شود که ان داستان به نظر ما خوب یا بد باشد؟ فکر میکنم که شما هم با من هم عقیده باشید که جواب این سواللات بدون شک به شخصیتهای داستان برمیگردد. شخصیتهای داستان هستند که با پردازش خوب یا ضعیف خود میتوانند ما را جذب کنند و یا نسبت به داستان دلزده کنند. هیچ چیزی مثل شخصیتهای یک قصه نمیتواند بر روی مخاطب خود تاثیر بگذارد. درست است که فضای قصه و نوع روایت ان و …. همگی مهم هستند ولی اینها در حقیقت بستری برای عرض اندام شخصیتهای ان قصه هستند و این شخصیتها هستند که بار اصلی جذب مخاطب و لذت بخش بودن یا نبودن یک داستان را به دوش میکشند. بگذارید مثالی بزنیم. بازی god of war را تصورکنید. این بازی همواره از لحاظ گیم پلی و گرافیک و موسیقی و صداگذاری و داستان و…. در بالاترین سطح ممکن قرار داشته است اما اگر از شما بخواهند که بلافاصله باشنیدن نام god of war یک کلمه بگویید بی شک ان کریتوس خواهد بود. تصورکنید که کریتوس را از این بازی بگیرند. ایا دیگر گرافیک و… برای شما اهمیت دارند؟ ایا دیگر میتوانید به ان بازی خدای جنگ بگویید؟ گمان نمیکنم. این تاثیر یک شخصیت است در یکی از برترین بازی های تاریخ بازی های رایانه ای. پس اکنون بهتر درک کردید که نقش یک شخصیت و شخصیت پردازی قوی او تا چه حد در یک داستان و حتی در گیم پلی یک بازی مهم است. 

این مقدمه را بیان کردم تا به سراغ بحث اصلی این مقاله که اولین قسمت از سری مقالات شخصیتهای بازی های رایانه ای است برویم.در سری اول این مقاله قصد داریم به بهانه ی نزدیک بودن انتشار یکی از برترین بازی های مبارزه ای یعنی مورتال کمبت ایکس شما را بیشتر با شخصیتهایی که تاکنون در این بازی معرفی شده اند اشنا کنیم و کمی به پیشینه و داستان انها بپردازیم.

 

 

MKxRaiden

انتخاب raiden همواره لذتبخش است…..

 

 

سری بازی های مورتال کمبت همواره نسبت به سایر عناوین مبارزه ای که خیلی هایشان حتی داستان مشخصی ندارند دارای یک داستان و پیشینه ی داستانی قوی و خوبی بوده است و این مورد به دلیل شخصیت پردازی عمیق و خوب شخصیتهای مختلف این بازی است که باعث می شوند ما کاملا با انها همراه شویم و مبارزات بازی را برای ما تبدیل به یک مبارزه ی مرگ و زندگی میکنند.در نسخه ی قبلی این بازی داستان به اوج پختگی و زیبایی رسید و در مورتال کمبت ایکس نیز قرار است با داستان بهتر و عمیق تری حتی نسبت به نسخه ی قبلی روبرو باشیم که این تنها به مدد شخصیت هایی که عمیق پردازش شده اند ممکن می باشد و هیچکس بهتر از ادبون این را نمیداند.در مورد داستان کلی این نسخه ی بازی در مطلب قبلی که برای شما قرار دادم یعنی پیش نمایش بازی مورتال کمبت ایکس تا حدودی صحبت کردیم و شما را با فضای کلی ان اشنا کردیم.هر چند که اگر از علاقمندان جدی این سری باشید بدون گفتن من حتما از پیشینه ی داستان این بازی و روابطی که شخصیتها با هم دارند و … کاملا اطلاع داشته باشید.

در این مقاله ها قصد داریم تا به معرفی شخصیتهایی بپردازیم که تاکنون برای حضور در نسخه ی جدید مورتال کمبت تایید شده اند و شاهد حضور انها در بازی خواهیم بود.قصد داریم تا به صورت تک تک در مورد پیشینه ی داستانی انها در سری مورتال کمبت و این که چه مسیری را طی این سالها و نسخه های مختلف بازی طی کرده اند صحبت نماییم و شما را بیشتر با ذات وجودی انها اشنا نماییم.این گونه دلیل یک سری از رفتارهای انها را بهتر درک خواهید کرد.مثلا میتوانید بفهمید که نبرد بی پایان و نفرت ابدی اسکورپیون از ساب زیرو به چه دلیلی است. همچنین سوالهای دیگری که در مورد شخصیتهای این بازی ذهن دارید نیز شاید در این معرفی ها پاسخ داده شوند و امیدوار هستم که این مقالات بتوانند نقشی هر چند کوچک در اشنایی بیشتر شما با این سری محبوب داشته باشند.

 

 

12_mkxraidenscreenshot01

یکی از بهترین استایل های مبارزه متعلق به raiden است….

 

 

در قسمت نخست این مقالات قصد داریم به رییس شخصیتهای مثبت بازی مورتال کمبت یعنی لرد raiden بپردازیم که بی شک یکی از محبوب ترین شخصیتها در تاریخ بازی های مورتال کمبت است و با حرکات محبوب خود از قبیل تلپورت طرفدارانه زیادی را برای خود دست و پا کرده است.در این مطلب داستان این شخصیت و پیشینه ی او را برای شما بیان میکنیم تا با چگونگی شکل گیری روابط او با دیگر شخصیتها بیشتر اشنا شوید و به طور عمیق تری این شخصیت محبوب را بررسی نمایید.بگذارید تا از معرفی اولیه ی این شخصیت اغاز کنیم.

 Raiden یکی از شخصیت‌های اصلی مجموعه بازی‌های مورتال کامبت است. وی به عنوان خدای تندر یا صاعقه در بازی mortal kombat محسوب می شود و نگهدارندهٔ قلمرو زمین یا همان earthrealm است. هم‌پیمانان او لیو کانگ و کانگ لائو هستند. در خط داستانی این سری بازی؛ شانگ سونگ، شیناک، اوناگا، شائو کان و کوان چی از دشمنان اصلی او به شمار می‌روند.وی از قدیمی ترین شخصیتهای این سری محسوب می شود که نخستین حضور او در این سری به نسخه ی نخست بازی مورتال کمبت در سال ۱۹۹۲ باز میگردد و تقریبا در تمامی نسخه های بازی تاکنون حاضر بوده است.

 Raiden دارای قدرت‌های فراطبیعی گوناگونی از قبیل تله پورت، کنترل صاعقه و توانایی پرواز می‌باشد. میتوان این گونه بیان کرد که  Raiden  به نوعی فناناپذیر و ابدی است و اولین خاطراتش از آغاز زمان شروع می‌شود. حتی اگر بدنش هم نابود شود بعد از مدتی از نو شکل می‌گیرد. براساس گفته‌های جان توبیاس، خالق  Raiden، شخصیت او از ۳ خدمتگذار لو پَن در فیلم «دردسر بزرگ در چین کوچک» ساخته ی سال ۱۹۸۶ به کارگردانی جان کارپنتر برداشت شده‌است.

 

 

mortal-kombat-x-raiden-fatality-reveal

سرنوشت شوم………

 

 

در زمان جوانی زمین، Raiden محافظ آن به شمار می‌رفت. او در جنگی که شینوک (یکی از خدایان ارشد) برای ساقط کردن بقیه خدایان ارشد به راه انداخته بود و زمین را نیز به خطر انداخته بود با شینوک جنگید. یکی از تمدن‌هایی که در این جنگ از بین رفت مارمولک‌ها بودند که بازمانده‌ها را مجبور کرد به دنیایی دیگر به نام زاترا مهاجرت کنند که رپتایل یکی از اعضای این تمدن بود. با کمک بقیه خدایان ریدن موفق شد شینوک را شکست داده و او را به دنیای زیرزمین تبعید کند و همچنین طلسم منبع قدرت او را در جایی در کوه‌های نپال پنهان کرد و ۴ ایزد (ایزدان آتش، باد، زمین و آب) را به محافظت از آن گماشت.

پس از اینکه ساب-زیرو میلیون‌ها سال بعد طلسم را برای کوان چی دزدید،  Raiden به لین کویی آموزش داد تا به دنیای زیرزمین وارد شده و طلسم را پس بگیرد، تا مبادا شینوک از آن برای آزاد کردن خود استفاده کند.  Raiden به این علت نمی‌توانست خود طلسم را پس بگیرد چون قدرت‌هایش در دنیای زیرزمین بی‌استفاده می‌شدند. ماموریت لین کویی با موفقیت انجام شد و خطر شینوک از بین رفت، هرچند بعدها اشکار شد که کوان چی طلسمی تقلبی به وی داده‌است و  Raiden متوجه جعلی بودن آن نشده‌ است. بدین ترتین طلسم شینوک تا مدت‌ها در اختیار کوان چی باقی‌ماند.

حضور  Raiden در اولین نسخه ی این سری بازی  بوسیله شخص شانگ سونگ انجام شد که وی را به تورنمنت مورتال کامبت دعوت کرد. او این دعوت را پذیرفت و به شکل انسان در آمد تا در مسابقات شرکت کند. با زیر نظر داشتن وقایعی که در این تورنمنت در حال رخ دادن بود Raiden از مقاصد شوم شائو کان باخبر شد و به لیو کانگ و کانگ لائو درباره خطر هشدار داد سپس به تنهایی به جهان بیرونی رفت.

 

 

0135597642178aed62486ddc02136617

یکی از پر ابهت ترین شخصیت های بازی بدون شک raiden است….

 

 

در داستانهای بعدی این سری با وجود اینکه شائو کان تمام انسان‌های روی زمین را در اختیار خود گرفته بود، Raiden قادر بود از لیو کانگ و بقیه جنگجویان برگزیده محافظت کند. وی که در ابتدا به علت تداخل ۲ جهان قادر نبود در جنگ شرکت کند بعد از اینکه خدایان ارشد درخواست کمک او را بی‌پاسخ گذاشتند فناناپذیری خود را فدا کرد تا قادر به شکست دادن شائو کان باشد. درنهایت نیروهای شائو کان شکست خورده و به جهان بیرونی عقب‌نشینی کردند و زمین به وضعیت عادی خودش برگشت.بعد از عقب راندن مهاجمین به دنیای بیرونی، شینوک با کمک کوان چی بار دیگر سعی کرد تا از دنیای زیرین خارج شده و دنیاها را تصاحب کند. ولی بار دیگر لیو کانگ با متحد کردن جنگجویان زمینی تحت فرمان Raiden خدای رعد و برق موفق به شکست دشمنان شدند. Raiden که اینک به مقام خدای ارشد نائل شده بود منصب محافظت از زمین را به فوجین سپرد.

به عنوان یک خدای ارشد Raiden نتوانست با دخالت خود مانع از کشته شدن لیو کانگ در آکادمی وو شی توسط شانگ سونگ و کوان چی شود. با احساس نفرت از همتاهایش بعلت خودداری از مداخله، ریدن مقام خود بعنوان خدای ارشد را ترک کرد و اقدام به جمع‌ آوری جنگجویانش برای مقابله با این اتحاد مرگبار کرد و تا به امروز که جدیدترین نسخه های این سری بازی عرضه شده اند نبرد بین وی و دشمنان قسم خورده اش یعنی شانگ سونگ و کوان چی ادامه دارد و این نبرد به نوعی مصداق نیرد خیر و شر نیز می باشد.

 

 

raiden یکی از نمادهای این سری است……

 

 

در سری بازی‌های مورتال کمبت، هر شخصیت تعدادی fatality یا تمام کننده های مرگبار در اختیار دارد که هنگامی که دشمن را به مرز شکست میرسانید و در حال تلو تلو خوردن است میتوانید با اجرای صحیح دکمه های ان تمام کننده , ان را به اجرا در بیاورید. از معروف ترین فاتالیتی‌های ریدن می‌توان به fatality اشاره کرد که در آن فرد را بر روی دو دست بلند می‌کند و انقدر به او برق وارد می‌کند تا متلاشی شود؛ و  fatality دیگری که در آن چوب خود را در آورده و دشمن را به چوب می‌کشد و با برق او را از پای در می‌آورد. و یا تمام کننده ای که در ان ان قدر به سر یک دشمن برق وارد میکند که چشمهای او بیرون میپرند و سرش به طور کامل متلاشی می شود!!!

برخی از این تمام کننده ها در تریلری که برای معرفی این شخصیت در نسخه ی جدید مورتال کمبت منتشر شده است نمایش داده می شوند.برای اشنایی هر چه بیشتر شما با شخصیت raiden این تریلر معرفی را برای شما در قرار داده ام تا با مشاهده ی ان با فنون و ظاره و تمام کننده های وی و همچنین ۳ استایل مختلف مبارزه ی او در مورتال کمبت ایکس بیشتر اشنا شوید.

 

دانلود تریلر معرفی شخصیت raiden در مورتال کمبت ایکس با لینک مستقیم و کیفیت HD

 

 

 

 

MortalKombatXRaiden-truegamerrevolution

خشم ترسناک raiden…..

 

 

در انتهای این مطلب که نخستین قسمت از سری مقالات معرفی شخصیتهای بازی مورتال کمبت ایکس بود از همه ی شما عزیزانو کاربران وبسایت تخصصی پی سی کنسول تشکر میکنم که تا پایان با من همراه بودید و امیدوار هستم که این سری مقالات بتواند باعث اشنایی هر چه بیشتر شما با این سری فوق محبوب شده باشد و از این مطلب رضایت داشته باشید.بسیار خوشحال و خرسند خواهم شد که مانند همیشه نظرات خوب شما را در مورد این مقاله بدانم و با یکدیگر در مورد این بازی و این مقاله و شخصیتهای مختلف سری مورتال کمبت بحث و گفتگو کنیم.اگر علاقمند به بیوگرافی شخصیت خاصی از بازی مورتال کمبت ایکس هستید ان را بیان کنید تا در اسرع وقت مقاله ای را مربوط به شخصیت محبوب شما برای شما عزیزان به رشته ی تحریر در اوریم.

دوست دارم همان طور که در پیش نمایش این بازی بیان کردم این بار نیز از پایان این مقاله استفاده کنم و نکته ای را که به نظرم در مورد این بازی بسیار مهم است را یاداوری کنم.نکته ی که اهمیت زیادی به خصوص در کشور ما دارد مسئله ی رعایت سن مناسب این بازی است. مورتال کمبت یک بازی با کمی خشونت نیست که بگوییم خب ایرادی ندارد حالا بگذار بچه بازی کند.در این بازی اگر یک کودک یکی از فینیشینگهای مرگبار ان را تماشا کند قطعا تا مدتها در خاطرش میماند و در روحیات او تاثیر خواهد گذاشت. از شما صمیمانه خواهش دارم که اگر در اطراف خود با چنین مواردی روبرو می شوید والدین کودک را از این مسئله اگاه نمایید تا فکر نکنند با خرید هر بازی ای برای کودک به او لطف میکنند. عناوینی مثل جی تی ای و کمبت اصلا و ابدا برای کودکان مناسب نیست ولی متاسفانه در کشور ما اگر یک بچه ی ۱۰ ساله هم به مغازه برود بو بخواهد یک بازی خوب بخرد خود فروشنده به عنوان اولین پیشنهاد به او جی تی ای میدهد!!!!! باید از یک جا شروع کنیم تا روزی این مسئله در کشورمان حل شود.پس چرا از خودمان و اطرافمان شروع نکنیم؟

با تشکر از تمام کاربران عزیز وبسایت تخصصی پی سی کنسول

سعید اقابابایی

این مقاله به صورت انحصاری بری وبسایت تخصصی پی سی کنسول نوشته شده است.

 

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +