نارسیس رایانه

موسیقی های روح نواز / البوم موسیقی کامل بازی Trine 2

fantasy_art_trine_trine_2_trine_2_goblin_menace_2560x1600_wallpaper_Wallpaper_2560x1600_www.wall321.com

 

به نظر شما ایا امکان دارد که یک بازی که بارها مورد تحسین منتقدان قرار می گیرد و به فروش بسیار بالا دست می یابد و نمرات خیلی خوبی دریافت میکند در بخش موسیقی بسیار ضعیف و معمولی ظاهر شده باشد.ایا مثالی برای این مورد سراغ دارید؟ گمان نمیکنم که اینطور باشد.همانطور که برای موفق بودن یک بازی گیم پلی و گرافیک و داستان و… باید همگی در سطح بسیار بالایی باشند نمقش موسیقی نیز در این میان کمتر از سایر بخش ها نیست و این موسیقی است که ارتباط روحی ما را با یک بازی برقرار میکند.در واقع همانگونه که در مطالب قبلی خدمت شما عزیزان عرض کرده ام موسیقی روح یک بازی رایانه ای است .موسیقی مانند روح در سراسر یک بازی رایانه ای جریان می یابد و یکی از عوامل اصلی به وجود امدن احساسات مختلف در ما در صحنه های گوناگون بازی ها می شود. چه بسا صحنه های تاثیرگذاری که به خاطر یک موسیقی بی روح و ضعیف نتوانسته اند بر روی ما تاثیر خاصی بگذارند و بر عکس چه بسیار صحنه های شاید به مراتب ساده تری که با یک موسیقی بی نظیر اشک و لبخند را به ما هدیه داده اند.

در صنعت بازی های رایانه ای اهنگسازان و موسیقی دانان بسیار خبره و کارکشته ای حضور دارند که هر یک استادی به تمام معنا هستند و با خلق قطعاتی بی نظیر نام خود را در تاریخ ای نصنعت جاودانه کرده اند.نام هایی که با هر بار گوش کردن قطعاتشان بی شک دوباره لب به تحسین انان خواهیم گشود و هر بار گویی که در حال گوش دادن به یک قطعه ی جدید و تازه هستیم.شاید هنوز که هنوز است با یک قطعه ی زیبا از بازی مورد علاقه تان احساساتی شوید و یاد خاطرات شیرینتان با ان بازی برایتان زنده شود.این جادوی موسیقی است.این خاصیتی است که در روح موسیقی نهفته است و هیچ فاکتوری به اندازه ی ان بر روی ما تاثیرگذار نیست. نت ها کنار هم قرار میگیرند و تشکیل قطعه ای را می دهند که تا دنیا دنیاست ماندگار خواهد شد و نام سازنده و بازی را جاودانه خواهد کرد.

 

 

 مگر معنای نبوغ چیست؟ چگونه برخی ادم ها چنان لطافتی در روح خود دارند که وقتی یک موسیقی می سازند ان قدر قدرت دارد که اشک ما را سرازیر میکند؟ ایا این نبوغ نیست؟ بله قطعا هست. چگونه است که با تعدادی نت تکراری عده ای شاهکار می سازند و عده ای چنان افتضاحی به بار می اورند که نمیتوان لحظه ای به ان گوش داد.به نظر این معنای نبوغ است. نبوغ است که درون برخی افراد واکنشهایی را به وجود می اورد که نتها را کنار هم بچینند و یک شاهکار بیافرینند.ذات انسان زیبایی طلب است و وقتی یه یک موسیقی دلنواز گوش می دهیم گویی که روحمان به پرواز در می اید و بر روی ابرها سیر میکنیم و برای ما که جزو جامعه ی گیمرها هستیم چه بهتر که این موسیقی با یک صحنه از یک بازی شاهکار همراه باشد.

یکی از عناوینی که واقعا در بخش موسیقی بسیار موفق عمل کرد (البته در همه ی بخش ها موفق عمل کرد) بازی زیبای Trine 2 بود که واقعا اگر بخواهیم کلمه ی رویایی را به یک بازی اختصاص دهیم این بازی کاملا شایسته است و به خصوص در زمینه ی موسیقی به قدری رویایی و جذاب و دلنواز کار شده است که محال است به تم اصلی موسیقی بازی گوش دهید و احساس خوشحالی نکنید و سازنده ی ان را تحسین نکنید.خوب به خاطر دارم که زمانی که این بازی را انجام می دادم (البته حدود ۵ بار) بارها در قسمتهای مختلف بازی می ایستادم و به موسیقی بازی گوش می دادم و با خود میگفتم مگر از این زیباتر هم می شود؟ واقعا اگر موسیقی این بازی نبود هیچ گاه گرافیک فوق العاده و رنگ بندی های بی نظیر این بازی این چنین زیبا به نظر نمی رسیدند و رویایی جلوه نمی کردند.امکان ندارد که کسی بتواند برای این بازی موسیقی ای هماهنگ تر با جو بازی از موسیقی کنونی بازی بسازد.

 

 

سازنده ی موسیقی بی نظیر این بازی اقای Ari Pulkkinen فنلاندی می باشد که همگان کار او را با تم فوق العاده ی بازی angry birds می شناسند که توانست بسیار موفق ظاهر شود.وی در دو نسخه ی اول و دوم Trine بار دیگر قدرت خود را به رخ دنیای موسیقی و بازی های رایانه ای کشید و نشان داد که از نوابغ این صنعت محسوب می شود.وی تاکنون موسیقی های بازی های زیادی را در صنعت بازی های رایانه ای ساخته است که از انها میتوان به Resogun و Angry Birds Trilogy و Trine 2  و  Trine و Dead Nation و Angry Birds و…….اشاره کرد.به عقیده ی بنده اوج قدرت و هنرنمایی این اهنگساز دوست داشتنی را در بازی Trine 2 شاهد هستیم که اتفاقا در این مطلب قصد داریم تا شما را با موسیقی این بازی اشنا کنیم.

در این مطلب صد دارم تا البوم کامل موسیقی های بازی Trine 2 را برای شما عزیزان قرار دهم تا اگر تاکنون انهارا گوش نداده اید اکنون فرصت داشته باشید تا به این موسیقی های زیبا گوش فرا دهید و روحتان را از شنیدن این موسیق رویایی محروم نکنید.تمامی قطعات موسیقی این بازی یک حالت پیوستگی به یکدیگر دارند و در تمامی انها تم اصلی موسیقی بازی به گوش می رسد.تمی که شاید باعث و بانی اصلی رویایی بودن بازی و فضای ان می باشد و در ترکیب با گرافیک فوق العاده ی بازی یکی از زیباترین ترکیبهای ممکن بین موسیقی و گرافیک را در بازی های رایانه ای پدید اورده است.

 

 

شما میتوانید تمامی قطعات این البوم زیبا را که شامل ۲۱ قطعه می باشد در انتهای مطلب با لینک مستقیم دانلود نمایید و از گوش دادن به انها لذت ببرید.به شما پیشنهاد میکنم این موسیقی های زیبا را از دست ندهید و خصوصا خصوصا خصوصا تم اصلی بازی را که در ابتدای البوم برای شما قرار داده ام تحت هیچ شرایطی از دست ندهید زیرا قطعا هر روح زیبایی طلبی این موسیقی را با تمام وجود جذب میکند و از ان لذت خواهد برد.امیدوار هستم که مانند بنده از شنیدن این موسیقی ها لذت ببرید و روحتان سرشار از شادی و نشاط گردد و امبدوارم که توانسته باشم نقش کوچکی در اشنا کردن شما با یکی از برترین موسیقی های صنعت بازی های رایانه ای داشته باشم.

همچنین برای شما عزیزان ویدئویی را نیز از نواختن قسمت های زیبایی از موسیقی این بازی توسط سازنده ی ان یعنی  Ari Pulkkinen قرار داده ام تا هر چه بیشتر با هنر او اشنا شوید.این ویدئو را نیز می توانید در انتهای مطلب با لینک مستقیم دانلود و مشاهده نمایید که دیدن ان خالی از لطف نیست.

خوشحال خواهم شد که نظرتان را در باره ی این موسیقی ها بدانم و باید با یکدیگر در این باره صحبت نماییم.بار دیگر تاکید میکنم که تم اصلی بازی را که در ابتدای البوم برای شما قرار داده ام تحت هیچ شرایطی از دست ندهید زیرا مطمئنان ضرر کرده اید. این موسیقی ارزش بارها و بارها گوش دادن را دارد. سخن را کوتاه میکنم و به استقبال این قطعات می رویم :

 

موفق و پیروز باشید.

سعید اقابابایی

وبسایت تخصصی پی سی کنسول

 

 

 

دانلود ویدئوی نواختن قسمت های زیبایی از موسیقی Trine 2  توسط سازنده ی ان Ari Pulkkinen

 

۰۱ Trine 2 Main Theme.mp3

۰۲ The Story Begins.mp3

۰۳ The Mighty Warrior Pontius.mp3

۰۴ The Mighty Warrior Pontius Part II.mp3

۰۵ Thieves Guild.mp3

۰۶ Mudwater Dale.mp3

۰۷ Waltz Of The Temple Forest Elves.mp3

۰۸ Goblins!.mp3

۰۹ Mosslight Marsh.mp3

۱۰ Snake, Oh Its A Snake!.mp3

۱۱ Petrified Tree.mp3

۱۲ Goblins! Part II.mp3

۱۳ Shadowed Halls.mp3

۱۴ The Lost Court Of Mushroom Caves.mp3

۱۵ Hushing Grove.mp3

۱۶ For The Kingdom!.mp3

۱۷ Searock Castle.mp3

۱۸ Eldritch Passages.mp3

۱۹ Icewarden Keep.mp3

۲۰ The Giant Dragon.mp3

۲۱ Trine 2 Main Theme Storybook Version.mp3

 

 

 

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
  1. ابراهیم فضلی گفت:

    سعید جان داداش فراون زحمت شد برات مرسی داداش .واقعا همه شون معرکه بود.بازم ممنون.

  2. parsa 1378 گفت:

    vay yadesh bekheir cheghadr kotak khordam sare in bazi az mamanam……damet garm dadash saeed ali mese hamishe

  3. سعید آقابابایی گفت:

    مرسی ابراهیم و پارسای عزیز. بعضی بازی ها رو ادم دو ستداره.بعضی هارو خیلی دوست داره.بعضی هارو بی نهایت دوست داره ولی بعضی ها هستن که از ته دل عاشقشونی. این بازی برای من عشقه واقعا