نارسیس رایانه

۹۲ درصد از مردم بازی هایی دارند که استفاده نمیکنند !

طبق بررسی های انجام گرفته توسط GameStop، بسیاری از گیمر ها پولشان گرد خاک میخورد ! اما چگونه و یعنی چه ؟

2924971-6830732858-28980

تحقیقات خرده فروشی توسط گیم استاپ نشان دهنده این است که شمار بسیاری از گیمر ها بازی هایی را در خانه خود نگه داشته اند که اصلا دیگر به آنها نگاه هم نمیکنند.

طبق این مطالعه که این هفته منتشر شد، از هر ۵ گیمر، ۲ نفر تا مبلغی بالغ بر ۲۰۰ دلار صرف بازی هایی کردند که برایشان بلا استفاده مانده. این نتیجه گیری بر مبنای اطلاعات کسب شده از میان گیمر های با محدوده سنی ۲۵ الی ۵۴ سال و بین۲۲ و ۲۴ ژوئن با اختلاف ۴.۷۹ درصدی بدست آمده. بر طبق اطلاعات کسب شده، ۹۲ درصد این افراد هر کدام حداقل یک عنوان دارند که دیگر آن را بازی نمیکنند. همچنین یک سوم آنها ۵ الی ۹ بازی بلااستفاده دارند که در گوشه کنار خانه هایشان رها شده و این در حالی است که حتی ۳۸ درصد از آنها این رقم را بین ۱۰ تا ۲۰ عنوان هم اعلام کرده کرده اند.

گیم استاپ مانند تمام خرده فروشان دیگر، مشتریان خود را به مبادله بازی های استفاده شده در قبال وجه نقد یا وجه اعتباری تشویق میکند. این بازی ها بعنوان بازی های دست دوم در نظر گفته میشوند. این بازی ها در واقع  بزرگترین منبع سود برای گیم استاپ تلقی میشوند .این نتیجه گیری همچنین بیانگر این است که ۹۲ درصد از مخاطبان خرید بازی های جدید را در گذشته به دلایل مالی به تعویق انداخته اند. وقتی که صدها عنوان صاحبدار که هرکدام ارزشی بالغ بر ۲۰ دلار دارند در گیم استاپ مبادله شود، پتانسیل گیمر ها نیز برای خرید بازی و پرداخت هزینه آن، بیشتر میشود.

کایل لونارد، معاون قسمت خرید وتبادل گیم استاپ گفت: بازی های ویدئویی چیزی فراتر از عادت های زودگذر هستند، آنها حاصلرنج عشق و رنج سازندگان و گیمر ها اند و گیم استاپ هم راه حل کاملی برای گیمر هایی دارد که مشتاق دستیابی به عناوین جدید مورد علاقه خود هستند. بازی های صاحبدار دارای ارزش هستند و میتوانند در گیم استاپ در ازای مبلغ و یا اعتبار مبادله شوند. هرچه گیمر ها زودتر به این مهم جامعه عمل بپوشانند به طبع پول و اعتبار بیشتری رقم خواهند زد و به این ترتیب گیمر ها نیز برای خرید عناوین مدنظرشان دستشان باز تر است .

در جولای ۲۰۱۵ ، مدیر اجرایی ارشد گیم استاپ خاطرنشان کرد که این کمپانی هنوز در نظر دارد تا مدل “خرید، فروش، مبادله” خود را در حالت دیجیتال هم پیاده سازی کند.

آیا شما هم مثل اغلب گیمر ها انباری از بازی های گرد گرفته در گوشه کنار خانه هایتان دارید؟! آیا میخواهید آنها را به عنوان یادگاری نگه دارید یا حال و حوصله فروششان را نداشته اید؟ بی شک اگر گیمری ایرانی هستید، این مسئله دور از انتظار نیست و مطمئنا آماری چند برابر دیگر مردم دنیا دارد (تجربه شخصی) !

منبع

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +