نارسیس رایانه

«بلیزارد» با متقلبان در «Overwatch» به‌شدت برخورد می‌کند

کمپانی «بلیزارد» با حذف دسترسی گسترده، با هرگونه هک و تقلب در بازی «Overwatch» مقابله می‌کند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

همان‌طور که پیش‌تر وعده داده شده بود، «بلیزارد» با حذف دسترسی گسترده، پتک بزرگی بر سر متقلبان فرود می‌آورد. تنها در کشور چین ۱۵۷۲ نفر حذف دسترسی شده و اسامی آن‌ها نیز به صورت عمومی اعلام شده‌است. در کشورهای غربی نیز وضعیت متقلبان چندان بهتر نیست. اگر بخواهیم براساس پست‌هایی که در انجمن‌ها و شبکه‌های اجتماعی گذاشته شده‌اند قضاوت کنیم، ظاهراً کلاه گذاشتن سر «Overwatch» کار راحتی نیست.

متقلبان به صورت سریالی و گسترده حذف دسترسی می‌شوند؛ حتی پس از خرید نسخه‌ی دیگری از بازی! یکی از گیمرها وضعیت خود را این‌گونه توصیف می‌کند:

“دقیقاً یک روز پس از عرضه‌ی رسمی، دسترسی من حذف شد. فکر می‌کردم با استفاده از ابزارهای RPM شناسایی شده‌ام زیرا بازی در آن زمان به خاطر این ابزارها کرش می‌کرد.

مجدداً بازی را خریداری کردم. هیچ‌گونه هک یا تقلبی انجام ندادم. صرفاً می‌خواستم از آن لذت ببرم اما دو روز بعد مجدداً دسترسی من حذف شد.

یک بار دیگر بازی را خریدم. اما قبل از نصب، «Overwatch» را به طور کامل از سیستم‌ام پاک کردم. اما فقط یک روز توانستم از بازی لذت ببرم.

برای بار چهارم، سیستم را کاملاً پاکسازی کردم، شناسه (ID) هارددیسک را تغییر دادم. «MAC Address» سیستم را نیز تغییر دادم. حتی یک اتصال «VPN» نیز خریداری کردم تا شاید بتوانم سیستم ضد تقلب «بلیزارد» را دور بزنم اما موفق نشدم!”

Overwatch Ban Notice

«بلیزارد» نیز متعهد شده‌است که در قبال متقلبان رویکرد صریح و استواری در پیش بگیرد و از جمله‌بندی ایمیلی که برای حساب‌های کاربری خاطی ارسال می‌کند، ظاهراً به وعده‌اش جامه‌ی عمل می‌پوشاند:

“تیم پشتیبانی ما از تصمیم گرفته شده برای مسدود نمودن این حساب کاربری برنخواهند گشت و به درخواست‌های آتی در این‌باره پاسخ نخواهند داد.”

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
برچسب ها :