نارسیس رایانه

ده برتر | بزرگترین ضد حال‌های یک گیمر

از دیرباز تا کنون همیشه ما گیمرهای ایرانی با مشکلات زیادی سر و کله می‌زده‌ایم تا به مقصود مورد نظر خود یعنی انجام بازی‌های ویدئویی برسیم و همواره در هر بازه‌ای از زندگی خود با مشکلات خاص آن زمان روبرو هستیم و بنده تصمیم گرفتم به عنوان آخرین ده برتر خود در سایت دنیای بازی این مسئله را موضوع ده برتر کنم. این شما و این هم لیست آخرین ده برتر بنده:

بزرگترین ضد حال‌های یک گیمر

۱۰- انحصاری بودن بازی مورد علاقه

همه‌ی ما رایانه‌ی شخصی یا یک کنسول برای بازی کردن در اختیار داریم و هنگامی که از یک بازی بزرگ که برای کنسول ما نیست رونمایی می‌شود احساس بدی به ما دست می‌دهد. این مسئله همواره برای گیمرها سخت بوده است و حتی همیشه گیمرها پز بازی‌های انحصاری کنسول خود را به بقیه‌ی کنسول‌ها می‌داده‌اند ولی چند وقتی است که انحصاری‌های PS4 وضعیت بهتری دارند و حسادت بقیه‌ی گیمرها را در می‌آورند و این در حالی است که بیشتر بازی‌های انحصاری XBOX One برای رایانه‌های شخصی هم منتشر می‌شوند و دیگر می‌توان گفت عطش رقابت در این زمینه خوابیده است. ولی مطمئنا برای گیمر رایانه‌ی شخصی‌ای که نمی‌تواند آنچارتد بازی کند این مانع یکی از بزرگترین ضدحال‌ها محسوب می‌شود.

۹- مشکلات نصب و کرک

اگر شما هم به مانند من در یک شهرستان زندگی می‌کنید حتما در سال‌های نه چندان دور به یاد دارید که بازی‌های جدید زمانی به شهرستان ما می‌آمد که دیگر تهرانی‌ها بازی را تمام کرده بودند و حتی در استدیوی سازنده‌ی آن بازی، ساخت بازی بعدی خود را هم تمام کرده بود و چون آن زمان امکان دانلود باز نبود مجبور به خرید بازی از مغازه‌های کوچک شهرستان خود بودیم. همه‌ی این سختی‌ها را در نظر بگیرید و بدانید که سخت‌تر از همه‌ی این‌ها زمانی بود که بازی را از این مغازه‌ها می‌خریدید و زمان نصب با خطا مواجه می‌شد یا گاهی اوقات کرک به درستی نصب نمی‌شد و دچار مشکل می‌شد. گاهی اوقات هم بازی نصب می‌شد و کرک هم اجرا می‌شد ولی این کرک باعث افت کیفیت بازی می‌شد.

در آن زمان تقریبا به ضدحال عادت کرده بودیم. این مشکلات هنوز هم کم و بیش وجود دارند و گاهی به نحوی دیگر خود را نشان می‌دهند و شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ۵۰ یا ۶۰ گیگابایت دانلود می‌کنید و بازی نصب نشود!

۸- پایین بودن سرعت اینترنت

امروزه و در بازی‌های جدید همانطور که می‌دانید بیشتر بازی‌های ویدئویی بخش‌های چندنفره‌ی آنلاین دارند که جز لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های بازی‌های ویدئویی به حساب می‌آیند و البته برخی از بازی‌ها هم بازی‌های صرفا آنلاین هستند که برای بازی کردن باید آنلاین باشید. هنگامی که اینترنت شما با مشکلات کوچک و بزرگ روبرو باشد نمی‌توانید این بازی‌ها را تجربه کنید که قطعا ضدحال بزرگی برای ما گیمرهاست.

۷- یک دوست برای بازی کواپ

بیشترین لذت بسیاری از بازی‌های ویدئویی کو-آپ بودن آن‌هاست و اگر کسی همراه شما نباشد تا آن‌ها را همراه هم بازی کنید از لذت بازی بسیار کاسته می‌شود. حتما خیلی از شما هم با من موافقید که اگر در میان تمامی دوستان شما هیچ کدام فیفا بازی نکنند و بلد نباشند برای شما که عاشق فیفا هستید چه درد بزگی خواهد بود.

۶- داداش و دعوا سر نوبت بازی

این مورد یکی از ضدحال‌ترین مشکلات ما گیمرها بوده است. هنگامی که شما در خانه‌ی خود به همراه برادرتان از یک کنسول استفاده می‌کنید قطعا برای نوبت بازی کردن با مصائب زیادی روبرو هستیم. ضد حال زمانی به اوج خود می‌رسد که یک بازی جدید تهیه کنید و هیچ کدام نمی‌توانید برای تجربه کردن آن صبر کنید. اگر شما تک فرزند هستید و این مورد را خیلی مشکل بزرگی نمی‌دانید کافی است که اعلام کنم بنده سه برادر بزرگ‌تر از خود دارم و تصور بقیه‌ی ماجرا را به عهده‌ی خودتان می‌گذارم.

۵- پول نداشتن

پول نداشتن طیف وسیعی از گیمرها را دچار مشکل می‌کند. این مشکل از افرادی که وضع مالی ضعیف‌تری دارند به این صورت آغاز می‌شود که گاهی شما پول ندارید یک بازی را هم تهیه کنید گاهی پول  خرید کنسول را ندارید برای کسانی که رایانه‌ی شخصی دارند گاهی شما نیاز به ارتقای سیستم دارید ولی نمی‌توانید از عهده‌ی مخارج بربیایید و یا حتی بعضی‌ها شاید واقعیت مجازی یا وسایل دیگری بخواهند که نتوانند تهیه کنند و تمام این‌ها سختی‌های بی‌پولی هستند که یکی از بزرگترین موانع برای بازی کردن هستند.

۴- درس

از وقتی که به کلاس اول ابتدایی پای می‌گذاریم مقوله‌ی درس خواندن همراه ما است و این مقوله در واقع برای خیلی از ما متضاد بازی کردن بوده است و سختی اوضاع زمانی بالا می‌گیرد که شما در ایام امتحانات هستید و دقیقا در همین زمان بازی‌هایی که مدت‌هاست منتظر آن‌ها هستید منتشر می‌شوند و دست شما از بازی کردن آن‌ها کوتاه می‌ماند. معمولا در این زمان شما نه درس می‌خوانید و نه می‌توانید بازی کنید و تنها این فکر شماست که مشغول است و زمان سختی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

۳- والدین

این مورد یکی از دردهای مشترک بین تمامی گیمرهاست و از ویژگی‌های این رتبه بازه‌ی زمانی طولانی‌ای است که گریبان‌گیر ما می‌شود و از کودکی همواره خانواده و پدر و مادر جز بزرگترین موانع بر سر راه بازی کردن بازی‌های ویدئویی بوده‌اند. البته این گزینه وابسته به طرز برخورد والدین شما می‌تواند بسیار سخت و یا برای بعضی از افراد هم شرایط نه چندان سخت باشد ولی نکته‌ای که حتمی است برخی از والدین آنقدر به فرزندان خود سخت می‌گیرند که بازی کردن برای آن شخص عذاب‌آور خواهد بود.

مشکل اینجاست که اغلب اوقات با والدینی طرف هستیم که که خیلی با دنیای بازی‌های ویدئویی آشنا نیستند و بدون آنکه برای آن‌ها توضیح بدهیم و آن‌ها را با این دنیا آشنا کنیم نمی‌توانیم نحوه‌ی درست مراقبت از فرزندانشان را در این دنیا به آن‌ها آموزش دهیم و در واقع اغلب خانواده و گیمر نمی‌توانند به درک یکسانی در مورد دنیای بازی‌های ویدئویی برسند و برای همین همیشه با هم به مشکل برمی‌خورند. به این صورت است که خانواده‌ای که لذت مواجهه با باس فایت را نمی‌دانند خودشان برای گیمر به یکی از بزرگترین باس فایت‌ها تبدیل می‌شوند.

۲- ازدواج

ازدواج یکی از بزرگترین ترس‌های یک گیمر است. تعداد زیادی از افراد را به شخصه دیده‌ام که بعد از ازدواج چهار گوشه‌ی کنسول را بوسیده‌اند و از دنیای بازی‌های ویدئویی بازنشسته شده‌اند. البته به نظره بنده ازدواج به مانند سکه‌ای می‌ماند که یک روی آن بدبختی است و یک روی آن شاید بزرگترین آرزوی خوره‌های بازی‌های ویدئویی مثل ماست و این آرزو چیزی نیست بجز اینکه همسر شما هم یک گیمر باشد. تصور اینکه همسر شما به جای اینکه مانع و ضدحالی برای بازی کردن باشد در کنار شما باشد و بازی‌ها  را کو-آپ با هم بازی کنید شاید آرزوی همه‌ی ما باشد.

۱- سربازی

در عین حالی که سربازی امری است مقدس که برای تک تک ما وظیفه‌ای است که باید آن را ادا کنیم سربازی می‌تواند بزرگترین ضد حال برای یک گیمر باشد که قرار است بر خلاف میلش یک مدتی را به دور از دنیای بازی‌های ویدئویی بماند و هنگامی که شما از سربازی برخواهید گشت انگار یک در عصر سنگ زندگی می‌کرده‌اید و همه چیز عوض شده است. هنگامی که از سربازی برمی‌گردید بازی‌هایی که شما منتظرش بودید دیگر به خاطرات گیمرها تبدیل شده‌اند و حتی دو قسمت بعدی آن‌ها هم ساخته شده‌اند. وقتی که بازمی‌گردید دیگر شما استاد بزرگ فیفا نیستید و تازه باید فیفای جدید را از ابتدا یاد بگیرید.

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +