نارسیس رایانه

مایکروسافت: ایکس‌باکس اسکورپیو بازی‌ها را بصورت ۴k native اجرا خواهد نمود

براساس مصاحبه اخیر خانم شانون لوفتیس به عنوان مدیر انتشار استودیوهای مایکروسافت، کنسول ایکس‌باکس اسکورپیوی این شرکت بازی‌ها را بصورت native و نه upscale با کیفیت ۴k رندر خواهد نمود.

او در مصاحبه اخیر خود اعلام نمود:

هر بازی که ما برای کنسول اسکورپیو ساخته و عرضه کنیم، بصورت native با کیفیت ۴k رندر خواهد شد.

کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو یا هر آنچه که بعدها به عنوان نام آن توسط شرکت مایکروسافت اعلام شود در تعطیلات سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد. قیمت این کنسول هنوز مشخص نشده است اما مایکروسافت اعلام نمود که این دستگاه یک دستگاه ویژه خواهد بود بنابراین انتظار مواجه شدن با چیز ارزانی را نخواهیم داشت. این کنسول دارای قدرت پردازشی ۶ ترافلاپس می‌باشد و طبق اعلام شرکت مایکروسافت، این موضوع آن را به قدرتمندترین کنسولی که تاکنون ساخته شده است تبدیل خواهد نمود.

از سوی دیگر، شرکت سونی قدرتمندترین کنسول خود به نام پلی‌استیشن ۴ پرو را به قیمت ۴۰۰ دلار و در ماه نوامبر روانه بازار خواهد کرد. برآورد شده است که قدرت کنسول اسکورپیو از پرو حدود ۴۰ درصد بیشتر خواهد بود و افزایش قدرت اسکورپیو و گپ موجود میان عملکرد آن با پرو محسوس خواهد بود.

کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو از کیفیت ۴k پشتیبانی می‌کند و در جدیدترین مصاحبه رئیس پلی استیشن یعنی آقای اندرو هاوس، ایشان تایید کرد که اکثریت عناوین پلی‌استیشن ۴ پرو نظیر Horizon Zero Dawn بصورت upscale با کیفیت ۴k برروی کنسول پرو اجرا خواهند شد. او گفت:

حداقل بر اساس نمونه کارهایی که تا به امروز مشاهده کرده‌ام، می‌خواهم بگویم اکثر عناوینی که برروی پلی‌استیشن ۴ پرو با کیفیت ۴K اجرا می‌شوند، upscale خواهند شد.

زمانیکه در این مصاحبه از آقای هاوس پرسیده شد که توصیف شرکت سونی از کیفیت ۴k کنسول پرو گمراه کننده بوده است آقای هاوس گفت:

خیر اینطور فکر نمی‌کنم.

او در ادامه توضیح داد:

فکر می‌کنم شرایط هر چه باشد، سوال این است که آیا مردم تفاوت قابل توصیفی را در تجربه بازی مشاهده می‌کنند یا خیر؟ فکر می‌کنم این چیزی است که مردم بدنبال آن هستند و بر اساس اینکه به کارشان می‌آید یا نه قضاوت خواهند کرد.

تحلیلگران از احتمال وجود مشکلاتی برای مایکروسافت سخن می‌گویند، آنها احتمال می‌دهند که قیمت کمتر و عرضه زودتر کنسول پرو، عامل اصلی در رقابت با اسکورپیو می‌باشد نه قدرتی که مدیران مایکروسافت از آن سخن می‌گویند.

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
برچسب ها : ,