نارسیس رایانه

احتمالا تمام بازی‌های اسکورپیو با رزولوشن ۴K نیتیو اجرا نمی‌شوند

کنسول جدید و قدرت‌مند مایکروسافت یعنی اسکورپیو در سال ۲۰۱۷ در بازار موجود می‌شود. این کنسول در کنفرانس مایکروسافت در E3 2016 معرفی شد و بسیاری از اینکه می‌تواند بازی‌ها را با رزولوشن ۴K نیتیو اجرا کند شگفت‌زده شده بودند اما ظاهرا گزینه‌های دیگری هم در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت.

با این حال، حرف‌های مایکروسافت حقیقت دارد. سخت‌افزار اسکورپیو در اجرای بازی‌ها با رزولوشن ۴K نیتیو توان‌مند است اما یک مورد را طرفداران باید بدانند و انتظار آن را داشته باشند که به‌زودی رخ دهد؛ تمام بازی‌های اسکورپیو با رزولوشن ۴K اجرا نمی‌شوند.

با توجه به صحبت‌های آلبرت پنلو (Albert Penello)، اجرای بازی‌ها با رزولوشن ۴K در اسکورپیو به‌طور کامل به سازندگان بستگی دارد. او در توضیحات خود گفت اسکورپیو فقط برای ۴K نیست و سازندگان اگر می‌خواهند، می‌توانند بازی‌های خود را برروی این کنسول در رزولوشن ۱۰۸۰p تنظیم کنند:

فکر کنم از ابتدا هم گفته بودیم که واقعا به‌طور کامل به سازندگان بستگی دارد. توسعه‌دهنده بازی‌ها انتخاب خواهند کرد که قدرت ۶ ترافلاپس را در اختیار بگیرند و کاری را انجام دهند که فکر می‌کنند برای چشم‌اندازشان از بازی بهترین است. اگر کسی بخواهد بازی را با رزولوشن ۱۰۸۰p اجرا کند و آن را یکی از شگفت‌انگیزترین بازی‌های اسکورپیو از نظر گرافیکی بسازد چه؟ عالیست، من فکر می‌کنم که این خارق‌العاده به‌نظر می‌رسد.

او افزود:

ما چیزی را به توسعه‌دهنده بازی‌ها خواهیم داد تا به سطح عملکردی برسند که در گذشته قادر به دست‌یابی به آن در کنسول‌ها نبودند و من فکر می‌کنم سازندگان تشحیص می‌دهند چه چیزی برای مشتری‌های آن‌ها و تجربه‌ای که در حال ساختش هستند عاقلانه‌تر است.

سونی هم استراتژی مشابه‌ای را در پیش گرفته و کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو را برای هر دو رزولوشن ۱۰۸۰p و ۴K ساخته است. چرخه کنسول‌ها برای چیزهای بهتر در حال تغییر هستند. کنسول‌های میان نسلی هم ظاهرا مورد اسقبال قرار گرفته‌اند چراکه ما را قادر می‌سازد تا تجربه گرافیکی بهتری در بازی‌ها به‌دست آوریم.

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
برچسب ها : ,