نارسیس رایانه

سازنده بازی Sunset Overdrive خواستار ارائه این بازی برای رایانه‌های شخصی است اما این موضوع به مایکروسافت بستگی دارد

اینسومنیاک گیمز به عنوان سازنده بازی Sunset Overdrive اعلام کرد که علاقه‌مند به ارائه این بازی برروی رایانه‌های شخصی می‌باشد اما این تصمیم به استودیوی آنها بستگی ندارد.

براساس گفته اینسومنیاک گیمز، ارائه این بازی بستگی به مایکروسافت خواهد داشت. این استودیو اعلام کرد:

ما علاقه زیادی به انجام این کار در صورت امکان آن خواهیم داشت اما توپ در زمین ایکس‌باکس وان قرار دارد و این موضوع بستگی به نظر آنها خواهد داشت.

این استودیو در پاسخ به یکی از طرفداران خود در توییتر این موضوع را اعلام کرده است. در پاسخ به شخص دیگر این استودیو اعلام کرد:

ما علاقه زیادی به ارائه این بازی برروی رایانه‌های شخصی داریم اما این موضوع به ایکس‌باکس بستگی دارد.

بازی Sunset Overdrive در ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ برای کنسول ایکس‌باکس وان عرضه شد. علت اینکه چرا اینسومنیاک گیمز تصمیم گرفت تا این بازی را بصورت انحصاری برروی کنسول ایکس‌باکس وان عرضه کند این بود که مایکروسافت به این استودیو اجازه داده بود تا حقوق فرانچایز Sunset Overdrive را برای خود حفظ کند.

مشخص نیست که چرا اینسومنیاک گیمز قادر نیست که در مورد فرانچایزی که متعلق به خود او است تصمیم گیری کند و آن را برای رایانه‌های شخصی ارائه کند. بنظر می‌رسد که شرکت مایکروسفت به عنوان ناشر این بازی بایستی در مورد پلتفرمی که این بازی برروی آن عرضه شود تصمیم گیری کند، این در حالی است که اگر اینسومنیاک گیمز بخواهد که بازی جدیدی را از این سری تولید کند، قادر به آن کار خواهد بود. باید منتظر بود و دید که شرکت مایکروسافت در پاسخ به این موضوع چه چیزی اعلام خواهد کرد.

در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۴ اینسومنیاک گیمز اعلام کرده بود که برنامه‌ای برای ارائه این بازی برروی رایانه‌های شخصی وجود ندارد اما این به معنی این نیست که در پایان راه امکان ارائه نسخه‌ای برای رایانه‌های شخصی وجود نخواهد داشت. جیمز استیونسون به عنوان سرپرست بازاریابی اینسومنیاک گیمز در آن زمان اعلام کرده بود:

من نمیدانم که در آینده چه اتفاقی روی خواهد داد. در حال حاضر برنامه‌ای برای ارائه این بازی برروی رایانه‌های شخصی وجود ندارد. ما تنها در حال کار برروی نسخه مربوط به ایکس‌باکس وان این بازی می‌باشیم. ما پس از عرضه این بازی به پشتیبانی‌های خود ادامه خواهیم داد و بعد خواهیم دید که در آینده چه اتفاقی روی خواهد داد. اما هیچ برنامه‌ای برای عرضه این بازی برای نسخه مربوط به رایانه‌های شخصی یا هر چیزی مانند آن را نداریم.

درست پیش از عرضه بازی Sunset Overdrive برای ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۴، تبلیغات آن نشان دادند که این بازی برای رایانه‌های شخصی نیز عرضه خواهند شد اما شرکت مایکروسافت اعلام کرد که این موضوع یک اشتباه ساده بوده است.

اگر روزی شاهد عرضه بازی Sunset Overdrive برای رایانه‌های شخصی باشیم، این اولین بازی نخواهد بود که با چنین رویدادی روبرو بوده است. بازی‌های Ryse: Son of Rome و Dead Rising 3 نیز سرگذشت مشابهی داشته‌اند.

فارغ از موضوع بازی Sunset Overdrive، اینسومنیاک گیمز در حال حاضر برروی ساخت ۳ بازی آکیولوس ریفت کار می‌کند که شامل بازی‌های Edge of Nowhere ،The Unspoken و Feral Rites می‌باشند. این استودیوی مستقل همچنین دارای دفتری در کارولینای شمالی و کالیفرنیا می‌باشد و همچنین برروی بازی جدید از سری بازی Spider-Man کار می‌کند که در انحصار کنسول پلی‌استیشن ۴ قرار دارد.

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +