نارسیس رایانه

مدیرعامل شرکت سونی: پلی استیشن وی‌آر باید بهتر شود

به گفته مدیرعامل شرکت سونی آقای Kaz Hirai، سربند واقعیت مجازی سونی پلی استیشن وی‌آر هنوز نیازمند بهبود است. آقای کاز هیرای به تازگی طی مصاحبه‌ای در مورد سربند واقعیت مجازی محبوب شرکت سونی، مشکلات آن و برنامه‌های آینده شرکت برای این پلتفرم صحبت کرده‌اند.

سربند واقعیت مجازی سونی مطمئنا با قیمت خوبی وارد بازار جهانی شده، اما مدیرعامل این شرکت در مصاحبه با سایت Daily Star از اعتقاد خود برای بهبود این سربند «در بخش‌های که منطقی باشد» خبر داد. سخنان آقای کاز هیرای در این مصاحبه بیانگر آن بود که می‌توانیم در آینده منتظر نسخه‌های بهبود یافته این سربند باشیم.

برند تجاری پلی‌استیشن به تکرار و تکامل محصولات سخت‌افزار‌ی خود شهرت دارد.

مشکل پلی استیشن وی‌آر در مقایسه با سایر رقبایش آن است که سونی باید به هنگام تولید کردن آن قیمت بخش‌های استفاده شده در این سربند که باعث تعیین قیمت نهایی این محصول خواهند شد را در نظر داشته باشد. این حقیقت همیشه آن‌ها را در مقایسه با سایر سربند‌های واقعیت مجازی چون Oculus و HTC Vive در وضعیتی نامساعد قرار خواهد داد. مگر آنکه سونی تصمیم بگیرد تا با استفاده از قطعات سخت افزاری گران قیمت و عرضه محصول نهایی با قیمتی کمتر از حد معمول، بر روی سخت افزار PSVR ضرر کند و بجای آن با استفاده از فروش نرم‌افزاری این پلتفرم ضرر قبلی را جبران کرده و به سوددهی مورد نظر برسد.

وقتی از آقای کاز هیرای در مورد آنکه آیا احتمال دارد نسخه‌های آینده این دستگاه گران‌تر باشند سوال شد، ایشان جواب دادند.

این اتفاق نخواهد افتاد.

هرچند آقای هیرای مشخص نکردند که ما در چه زمان می‌توانیم منتظر نسخه‌های بعدی این سربند باشیم. البته این موضوع زیاد هم غافلگیر کننده نیست زیرا سونی هم‌اکنون نیز به سختی می‌تواند تقاضای فعلی بازار برای سربند PSVR را تامین کند. تقریبا از زمان عرضه این دستگاه در ماه اکتبر به سختی می‌توان آن را در فروشگاه‌ها پیدا و تهیه کرد. این حقیقت باعث شده تا بعضی از فروشندگان قیمت‌های بسیار بالایی برای این دستگاه قرار داده و حتی بسته ابتدایی این سربند را در مواردی با قیمت‌های گزافی چون ۱۷۰۰ دلار نیز بفروشند.

شرکت سونی هنوز آمار رسمی در مورد فروش پلی استیشن وی‌آر منتشر ننموده است، اما به احتمال بسیار زیاد این تعداد باید بسیار نزدیک به تعداد کلی پلی استیشن وی‌آر تولید شده تا به امروز باشد.

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
برچسب ها : ,