نارسیس رایانه

سرمای سیاه The Division

سرمای سیاه The Division

با عرضه کنسول های PS4 و Xbox One و حرکت به سوی نسل آینده شرکت های بازیسازی قصد دارند تا عناوینی فوق العاده از نظر گرافیک و گیم پلی را در سال جدید عرضه کنند. کمپانی بزرگ Ubisoft هم قصد دارد تا The Division را منتشر کند. موتور قدرتمند Snowdrop مرز بین واقعیت و بازی را بیشتر از گذشته شکسته و قصد دارد تا اثری چشم نواز را ارائه کند. داستان در مورد بیماری ای است که در روز جمعه سیاه (Black Friday) در آمریکا پخش می شود و طی ۵ روز این کشور را از پا درمی آورد و همه جا را دچار هرج و مرج می کند. بازیکن جزو یک گروه به نام واحد ملی استراتژیکی (SHD) هست. وظیفه شما مبارزه با این تهدید در شهر نیویورک است.

TD یک عنوان چندنفره آنلاین ΜΜΟ است که قصد ایجاد تحولی عظیم در این سبک را دارد. همچنین گیم پلی بازی از عناصر RPG نیز بهره خواهد برد و کارهای بازیکن در روند داستان تأثیر بسزایی خواهد گذاشت. همانند سایر عناوین سری Τοm Clancy با یک تیراندازی تاکتیکی روبرو هستیم. شخصیت بازی یک دستبند دارد که با آن می تواند نقشه محیط را شبیه سازی یا لیست سلاح ها را بررسی کرده و مهارت های خود را ارتقا دهد. شما می توانید به دوستان خود در موقع نیاز کمک کرده یا درخواست کمک بدهید. سیستم سنگرگیری در مقایسه با سایر عناوین کاملاً متفاوت بوده و زوایای آن برای شلیک بسیار زیاد هستند.

Click this bar to view the original image of 668x445px.

به گفته برخی، تا کنون هیچ بازی ای به اندازه TD این سطح از جزئیات را در محیط خود نداشته است. در تصاویر و تریلرها آن، ما شاهد انواع و اقسام اشیاء، اتومبیل ها و ساختمان ها هستیم. حتی در طراحی به سطح لغزنده زمین و گل و لای روی آن نیز توجه خاصی شده تا تعامل با محیط به مرحله واقعی تری برسد. همچنین بازی از یک چرخه مداوم و زنده شب و روز بهره می برد که از پیش تعیین شده هم نیست. سیستم پردازش TD نیز بسیار قوی بوده و اتمسفر آن را تحت شعاع خود قرار می دهد و قرار است در قسمت نورپردازی انقلاب ایجاد کند. پرتوهای نوری که از پنجره به درون ساختمان می تابند، واقعا خیره کننده هستند.

قابلیت روشنایی سراسری دینامیک (Dynamic Global Illumination) نیز گواهی بر این ادعا است. یکی دیگر از نمونه های بارز TD تخریب پذیری آن است که از تیراندازی به محیط و بطور مثال، اتومبیل ها ایجاد می شود. این مسئله کاملاً به نحوه تیراندازی، اسلحه و میزان دقت شما بستگی دارد. محیط همیشه دستخوش آب و هواهای متغیر است. زمانی سطح زمین پوشیده از برف بوده و مدتی بعد با گرم شدن هوا، ذوب می شود و گل و لای جای آن را می گیرد. سایه پردازی کاملاً دینامیک و بر اساس عوامل محیطی است. اخیراً خبری مبنی بر تأخیر انتشار این بازی تا سال ۲۰۱۵ میلادی شایعه شده بود، ولی به احتمال زیاد تا اواخر ۲۰۱۴ در دسترس صاحبان کنسول های نسل بعد قرار خواهد گرفت.

Click this bar to view the original image of 668x346px.


نویسنده: علی نصرآبادی

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +