نارسیس رایانه

زندگی در دنیای ارواح سیاه : نقد و بررسی بازی DARK SOULS II

“… سفر من قبلا تموم شده بود !

من شنلات هستم .

این اسمی بود که اژدها روی من گذاشت چون از هیچ به دنیا اومدم .

نمی دانم شاید هم از یه اژدها به دنیا اومده باشم و توسط یه انسان بزرگ شده باشم !

یه انسان که سرنوشتم به اون گره خورده  … کسی که منو بزرگ کرده ، تربیت کرده ولی شکست خورده !

وقتی نیاز داشتم کسی بهم توجهی نکرد .

من در سرنوشتم هیچوقت جای کسی رو نگرفتم

ولی همه مرا نفرین شده میدونستن….”

dark-souls-2-warrior-wallpaper

 

 

متن فوق قسمتی از صحبتهای شنلات در ورودی پله های قصراست .

همیشه سری بازیهای SOULS به سختی و دشواری ، مکان های مخفی و مجازات گر بودن معروف بوده اند. بعضی از گیمرها از سیستم مجازات بازی به شدت هراس دارند .

مجازات هایی مرگ آور ، متزلزل کردن شخصیت ، تله هایی که از تنبیه کردن لذت میبرند و اثرات وحشیانه شکنجه ها روی اندام کاراکترها. اما فشار هایی که به یک گیمر حرفه ای وارد میشود باعث گرفتن اچیومنت های واقعی و تروفی های سخت تری در دنیای بازیهای کامپیوتری میگردد.

 

بازی DS II همچنان به امضای خود وفادار مانده است و چالش های بزرگ را حفظ کرده و همچنان سبک گیم پلی قدیمی خود را بکار گرفته است. بهتر شدن کیفیت زندگی و مطلوب تر شدن مکانیزم و سیستم کار بازی از پیشرفت های چشمگیر این نسخه بوده است. المان هایی مثل مرکز اصلی شهر ((Majula )) برای بیشتر فروشندگان نقش خانه را ایفا میکند ، BONFIRE هایی که با آن ها میتوان به سرعت تغییر مکان داد ، دستور العملهای ساده و سادگی سیستم خرید و فروش در بازی ، گیمرهای جدید را دعوت به تجربه ای جدید در دنیای DS میکند.

 

DarkSouls2-1

در این نسخه بعد از خوش آمد گویی گرم در ابتدای بازی ، بلافاصله شکل جدی و بی رحم بازی روی خود را نشان خواهد داد. آنهایی که با سری DS آشنایی هم ندارند به زودی میفهمند گیم پلی بازی بسیار متفاوت تر از بیشترعنوان هایی است که امروزه بازی میکنند ، برای آنها تجربه سفر جدید در فضایی ماورایی باورکردنی نیست ، هرچقدر بیشتر وارد بازی میشوند بیشترغرق این دنیا میشوند ، مبارزه میکنند ، از خود دفاع میکنند و در نهایت پیروز میشوند یا به شدت شکست میخورند.

نحوه مبارزات در DS II خیلی پیچیده و سخت نیست و مانند بازی های سبک RPG از سیستم ساده ای استفاده شده ولی تغییرات جزیی در آن اعمال شده که برای فهمیدن آن باید دقت بالایی داشته باشید. سیستم دفاع کردن ، جاخالی دادن ، دویدن ، دفع حمله حریف و حمله سریع همه بر نوار توانی که بالای صفحه مشخص شده است تکیه دارند. شما نمیتوانید با فشار چند کلید به طور نامنظم نبردی را پیروز شوید ، بزرگ بودن نوار توان و یا جان شما نیزدلیل بر موفقیت صددرصد شما در نبرد ها نیست. جادو ، انرژی و تحمل با ترکیب شدن ، به سه کلید مهارت تبدیل میشوند. پس گیمرها بایستی قدم به قدم این سه کلید را در خود تقویت کنند.

dark-souls-2-11

دفاع کردن یکی از مهمترین تاکتیک هاست ولی مانع آسیب نمیشود درنتیجه به شما توصیه میکنم برای فرار از ضربه های شوالیه ها فقط از دفاع استفاده نکنید.

من خودم زمانی که DS بازی میکردم از راهنما برای راه های مخفی و مبارزه با باس ها استفاده میکردم ، در آخر یک بار بدون راهنما و آموزش دوباره از اول شروع کردم و حتی بهتر از اولین بار پیش رفتم چون تجربه قبل را داشتم . به طور کلی هسته اصلی بازی کشف محیط های جدید و مهیج است ، لحظات پر استرس باس جدید که لرزه بر اندام شما خواهد انداخت و یافتن راه حل هنگامی که به نظر میرسد امید تان را از دست داده اید . اگه شما بتوانید این بازی را تمام کنید میتوانم بگویم فقط از یکی از راههای ممکن این بازی را تمام کرده اید.

dark-souls-combat-boss

درآغاز بازی گیمرها حق انتخاب کلاس شخصیت بازی را دارند ، در واقع نوع کلاس ابزار گیمر را برای ادامه بازی مشخص میکند. بعد از چند ساعت بازی کردن تفاوت کامل این کلاس ها را به خوبی متوجه خواهید شد . چنانچه با کلاس KNIGHT بازی را شروع کنید کمتر آسیب خواهید دید ، اگر تصمیم داشته باشید خیلی آرام بازی را به پیش ببرید کلاس خیلی خوبی را انتخاب کرده اید ولی باید در نظر داشته باشید با این کلاس از جادو نمیتوان استفاده کرده و یا اسلحه های قوی درست کنید . با اضافه شدن SOULS میتوان آیتم های جدیدی خریداری کرد و با آنها محیط های جدیدی را کشف کرد اما این آیتم ها خیلی کم یاب خواهند بود (( من برای پیدا کردن یکی از آنها حدود ۵ ساعت وقت گذاشتم.)) . اگه روحیه ی خشنی داشته باشید و بخواهید بازی را فقط با جنگ و مبارزه به پیش ببرید زیاد دراین بازی خواهید مرد و با هر بار مردن میتوانید به نقطه قبل بازی بازگردید.

DarkSouls2TempleKnightClipStill002

DS II داستان های زیادی برای کشف کردن دارد و برای فهمیدن آن ها نیاز به توضیح نیست. دیالوگ ها هم خیلی پیچیده نیستند. داستان اصلی خیلی دور از داستان در حال جریان است ولی جای نگرانی نیست آنهائی که با سری DS آشنایی داشته باشند راه کشف داستان را پیدا خواهند کرد. به طور کلی فضای بازی براساس اتفاقات پیش خواهد رفت و نه براساس داستان گویی و دیالوگ های خسته کننده . در حالی که بعضی از این اتفاقات شگفت آور تر از داستان خواهد بود. این اتفاقات مانند پودر سوخاری روی مرغ میباشد که خیلی کم کم و با ظرافت دقیق پیش میرود تا به غذای اصلی یا داستان نهایی منجر شود.

موسیقی بازی شکل حماسی به خود گرفته است ، هر منطقه موزیک منحصر به فرد خودش را دارد ، به لطف تیم صدای بازی به سرپرستی آقای Motoi Sakuraba شاهد موسیقی فوق العاده ای در سراسر بازی هستیم. من بارها به منطقه Majula برای شنیدن موسیقی گوش نواز آن میرفتم . همچنین موسیقی حماسی حین مبارزه با باس ها به بالارفتن آدرنالین خون کمک میکند. در کل تیم صدای این بازی به سرپرستی Motoi Sakuraba, Yuka Kitamura به خوبی توانسته اند موزیک های حماسی را در این بازی بگنجانند.

Dark-Souls-II-Warrior2

همیشه در ابتدای یک مکان جدید تعجب خواهید کرد که چرا تا حالا این راه را انتخاب نکرده بودم؟ و همزمان ترسی شما را در بر خواهد گرفت که پایین تر یا جلو تر چه اتفاقی خواهد افتاد یا اصلا این مسیر درست خواهد بود؟

محیط هایی که به آنها دست پیدا میکنید ازنظر بصری و طراحی خیره کننده هستند و در عین حال متفاوت از هم به نظر میرسند. هر قسمت ازمناطق مختلف دارای زیبایی شناسی منحصر به فرد ، موجودات و چالش های مختلفی میباشند. شما هیچگاه از عملکرد خودتان راضی نخواهید بود چرا که در هر منطقه قوانین و روش خاص خودش را به همراه دارد. بعد از تمام کردن اولین قسمت از بازی ، دنیای بزرگ DS II و انتخاب های زیادی برای شما باز خواهد شد. حس کنجکاوی من باعث میشد ساعت ها به کاوش در مناطق خیلی عمیق بپردازم و از گشتن در آن جاها بیشتر از سطح زمین لذت ببرم.

به عنوان نتیجه گیری باید بگویم ، DS II نمرات و موفقیت های رضایت بخشی بین منتقدان داشته و همچنین پتانسیل تبدیل شدن به بهترین بازی را دارا می باشد.

Dark-Souls-2-Desktop-Wallpaper

امتیاز نهایی : ۹.۶/۱۰

ایده : ۱۰/۱۰
یکی از دنیاهای نفرین شده ، مرموز و باشکوه برای گشتن به دنبال راه نجات.

گرافیک : ۹/۱۰
یه گرافیک متنوع از یک دنیای بزرگ

صدا : ۹.۵/۱۰
صدای زشت موجودات کمین کرده در تاریکی ، چکاچک کردن شمشیرها و زره سنگین تن شخصیت ، به روح گیم پلی پیوند خورده است. همچنین موسیقی حماسی حین درگیری با باس فایت ها.

گیم پلی : ۹.۵/۱۰
بدست گرفتن کنترل شخصیت موضوع خاصی نیست ، بکارگرفتن و ترکیب این حرکات در مبارزات چالش جدی DS II می باشد.

هیجان :۱۰/۱۰
یک ماجراجویی حماسی از آغاز تا پایان بازی در سرزمین های شگرف و مقابله با دشمنان وحشتناک .

free-dark-souls-2-hd-desktop-wallpaper-5

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +