نارسیس رایانه

طعم دلنشین نسل بعد | نگاهی کوتاه بر موتور گرافیکی ۳ Red Engine

 • امیر رضا محمد خواه
 • 1045 بازدید
 • ۴ نظر
red

The Wither 2 with RED Engine 1

Red Engine یک موتور گرافیکی برای بازی های ویدئویی می باشد که به صورت مستقل توسط CD Project RED توسعه یافته است. این موتور به صورت اختصاصی برای بازی های غیر خطی و نقش آفرینی CD Project RED طراحی شده است. این موتور بر روی پلتفرم های ۳۲ بیت و ۶۴ بیت قابل استفاده است و در حال حاضر بر روی ویندوز های مایکروسافت اجرا می شود. اما جدیدترین نسخه این موتور به نام ۳ Red Engine تنها بر روی سیستم های ۶۴ بیتی قابل اجرا است. Red Engineبرای اولین بار در بازی The Witcher 2: Assassins of Kings مورد استفاده قرار گرفت.۲ Red Engine که به روزسانی از موتور Red Engine بود، بر روی The Witcher 2 ای که برای Xbox 360 و همچنین نسخه لینوکس و مَک در نظر گرفته شده بود، استفاده نمودند. REDengine 3 بر روسانی ۶۴ بیتی از این موتور گرافیکی است (در ادامه بحث ما بیشتر روی این موتور خواهد بود) که همچنین بر روی PS4 , Xbox One اجرا می شود.

RED Engine 3 به طور قابل توجهی نسبت به گذشته موتور بازی های نقش آفرینی را با پیشرفتی چشم گیر مواجه کرده است. RED Engine 3 این قابلیت را به سازندگان بازی های ویدئویی می دهد روایت داستان غیر خطی و پیچیده ای را ایجاد کند که موتور های گرافیکی گذشته تا کنون نتوانستند آن را خلق کنند. البته استثنایی نیز در این قضیه وجود که این امر را با محدود کردن دنیای بازی جامه عمل می پوشانند. قبلا خلق اثری با موتور RED Engine سازندگان بازی های نقش آفرینی بستگی به این داشت که تا چه حد مجبور بودند حد وسط را هنگام ساخت و توسعه رعایت کنند. با موتور های گرافیکی قدیمی، سازندگان می توانند اثری خلق کنند؛ از یک سو یک بازی Open World وسیع تنها برای ساخت یک داستان خطی ساده کفایت می کردند؛ یا به عبارت دیگر برای ساخت یک داستان غیر خطی مجبور به محدود کردن دنیای بازی بودند.

REDEngine3

The Witcher 3 with RED Engine 3

CD Projekt RED نسخه اولیه RED Engine را ارتقاع و بهبود داده است و تحت عنوان RED Engine 3 آن را نام گذاری کرده است. همان طور که پیش تر اشاره شد این موتور برای اجرا بر روی سیستم های ۶۴ بیتی طراحی شده است. CD Projekt RED از این موتور برای ساخت محیط های Open World بازی های ویدئویی استفاده می کند که این طرح ها را بر روی بازی های The Witcher 3 (عرضه در۲۴ فوریه) و Cyberpunk 2077 (تاریخ انتشار نامعلوم) پیاده سازی می کند.

RED Engine 3 یک تکنولوژی جدیدی می باشد که دقت PC های ۶۴ بیتی مدرن را بکار گرفته است. این موتور کیفیت گرافیکی بهتری را از طریق سیستم رندرینگ داینامیک سطح بالا سیستم های ۶۴ بیتی تولید می کند. همچنین این موتور ویژگی های بصری واقع گرایانه ای را خلق می کند. این ویژگی ها شامل گرافیک بهتر، نورپردازی بهتر، نماهای دور بهتر می شود. علاوه بر این، موتور RED Engine 3 پیشرفت جدیدی کرده است که می تواند چهره پردازی خوبی به اندازه دیگر انیمیشن های کامپیوتری داشته باشد. در ضمن نور پردازی دیگر از کاهش ضریب کنترانست رنج نمی برد. RED Engine 3 دارای یک رندر کننده منعطف می باشد که آمادست تمامی نیازهای سازندگان و بازیکنان را فراهم کند. نتایج نشان داده است که مجموعه ای گسترده از افکت های سینمایی شامل کیفیت زیبایی شناختی Blur،انواع رنگ ها،نورپردازی چند گانه میسر ساخته است. سیستم طراحی زمین در موتور RED Engine 3 از ویژگی tessellation و لایه های مواد مختلفی که به راحتی می توانند باهم مخلوط می شوند، استفاده می کند.

 

در زیر به صورت جدول به بازی هایی که با موتور گرافیکی RED Engine 3 ساخته شده اند و یا در حال ساخت هستند، نگاهی می اندازیم:

 ژانر بازی  پلتفرم های مقصد  نسخه موتور گرافیکی  سال انتشار  عنوان بازی
 اکشن/نقش آفرینی PC , Mac ۱ ۲۰۱۱ The Witcher 2: Assassins of Kings
  اکشن/نقش آفرینی PC , Xbox 360, Mac , Linux ۲ ۲۰۱۲ .The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition
 اکشن/نقش آفرینی PC , PS4 , Xbox One ۳ ۲۰۱۵ The Witcher 3: Wild Hunt
 اکشن/نقش آفرینی PC , PS4 , Xbox One ۳ نامشخص Cyberpunk 2077

 

/strong

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
 1. سعید آقابابایی گفت:

  واقعا در مورد این شرکت و قدرت این موتور هیچ حرفی نمیشه زد.ویچر ۳ بهترین تبلیغ ممکن برای این موتور خواهد بود.

  • امیر رضا محمد خواه گفت:

   فکر نکنم بخوان این موتور رو در اختیار کسی قرار بدن.ولی برای نشون دادن قدرتش آره موافقم

 2. سعید آقابابایی گفت:

  قطعا موتور رو اجاره نخواهند داد.من منظورم از تبلیغ نشون دادن قدرت خودشون به همه ی دنیاست نه از نظر تبلیغ برای جذب مشتری. قبلا هم شرکتهای زیادی خواستن رد انجین رو اجاره کنند ولی cd project هم مثل ناتی داگ گفت اصلا این کار رو نخواهند کرد.
  مرسی از مقاله ی خوبت.