نارسیس رایانه

تصویر مقایسه ای از عملکرد DirectX 11 و DirectX 12 منتشر شد

همه ما می دانیم که DirectX 12 در راه است اما اطلاعات بسیاری از آن نداریم ولی می توانیم حدس و گمان هایی درباره عملکرد بهترش نسبت به DirectX 11 بزنیم. حال به تازگی تصاویری از عملکرد این دو رابط برنامه نویسی منتشر شده که تفاوت چشمگیری دارند.

باتوجه به تصویر، DirectX 12 عملکردی بهتر نسبت به DirectX 11 برروی PC خواهد داشت به طوری که کاربرین DirectX 12 برخلاف DirectX 11 نیازی به سخت افزارهای خیلی قدرتمندی جهت اجرای بازی ویدئویی با گرافیک بسیار عالی ندارند.

url

آنچه که از تصویر می توان کسب کرد این بوده DirectX 11 در ۹ms فریم ارائه می دهد و این در حالی است که DirectX 12 تنها در ۴ms فریم ارائه خواهد داد و واقعا فوق العاده است.

اما ممکن است شما با مشاهده عملکرد DirectX 12 این مدل را بسیار شبیه به Mantle شرکت AMD تلقی کنید. شاید ارائه DirectX 12 توسط مایکروسافت هدفی جهت ضربه به Mantle شرکت AMD باشد. تکنولوژی Mantle در حال حاضر تنها برروی چند بازی در دسترس بوده و عملکرد بهتر آن نسبت به DirectX 11 غیرقابل انکار می باشد.

شرکت AMD در حال حاضر قصد دارد Mantle SDK را در آینده نزدیک به طور رایگان عرضه کند و این عمل به ضرر DirectX 12 خواهد بود. شما می توانید تصاویر را در ادامه شاهد باشید:


اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +
  1. اشکان عالیخانی گفت:

    امیدوارم بتونه به PC باز ها کمک کنه.